| Strona główna Forum dyskusyjne Tablica ogłoszeń Czat room Współpraca Reklama Kontakt
Koszalin, eKoszalin, portal mieszkancow Koszalina i okolic, Forum
Dzisiaj jest 18 maja 2024, o 22:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 lip 2022, o 08:29 

Rejestracja: 20 mar 2022, o 17:32
Posty: 29
W sprawie łamania prawa i norm społecznych przez właścicieli: „Arena Club Mielno” na ul. B. Chrobrego 32 w Mielnie, oraz „Restauracja Harem Mielno” na ul. 6-go marca 12
Proszę o niekorzystanie z ofert tych klubów przynajmniej do czasu, aż zaczną przestrzegać normy społeczne, prawo! Oraz proszę nagrać emitowany przez nich przekaz i odtwarzać przez głośnik pod ich miejscem zamieszkania…!

Do osobników odpowiedzialnych za tą emisję
W sprawie terroryzowania przechodniów i mieszkańców, w dodatku zupełnie niepotrzebnie dodatkowo b. głośnymi, nachalnymi reklamami swojego klubu i jazgotem muzycznym. W efekcie przestrzeń publiczna, miejsca czasowego, stałego zamieszkania są miejscami tortur psychicznych/piekiełkiem…!!
Na moją propozycję interweniował tam 1-den z mieszkańców. Otrzymał odpowiedź, że ci osobnicy mają zgodę burmistrza miasta… - Na terroryzowanie, wpędzanie w psychiczne, fizyczne choroby, nienormalność umysłową mieszkańców… Więc wybrany przez - i utrzymywany z podatków mieszkańców burmistrz wyraził zgodę na ten terror/horror, jednocześnie stając ponad prawem ogólnokrajowym, mieszkańców...!!! Jednocześnie okazuje się, że ci osobnicy nie rozróżniają tego, co wolno robić, od tego jak należy postępować…; wyprowadzić hierarchię ważności i na tej podstawie wartości…; mają za nic to, że demoralizują, biorą-dają zły przykład…; szkodzą, niszczą samopoczucie, zdrowie, życie, interes społeczny…; wywołują efekt negatywnej lawiny…; pogrążają!!! Oto osobniki bez kultury, wrażliwości, empatyczności, odpowiedzialności triumfują, w tym otrzymują na swoje szkodliwe postępowanie i taką działalność zgodę…!!!

Kilka retorycznych pytań do osobników odpowiedzialnych za tą emisję:
- Po co emitować coś, co wszyscy setki, tysiące razy widzieli, słyszeli; wiedzą…
- Po co emitować coś, co dotyczy niewielkiej części tego odbiorców...
- Czy państwo mają zgodę odbiorców tej emisji…
- Czy zaśmiecanie, zatruwanie umysłów, uszkadzanie, uwrażliwianie psychik, synchronizowanie umysłów, zestrajanie psychik z taką treścią, formą przekazu, z osobnikiem to przekazującym, takie traktowanie umysłów, psychik, zdrowia, wymuszanie odbioru, w dodatku takiego przekazu jest korzystne, etyczne, wartościowe…
- Czy państwo sami słuchają swojego przekazu z głośnika umieszczonego w pobliżu swojego miejsca zamieszkania…
- Po co emitować przekaz na odległość kilkuset metrów, skoro przechodnie przechodzą, przejeżdżający przejeżdżają w odległości kilku metrów…
- Czy przebywanie w szkodliwym hałasie, z pijanymi, naćpanymi, zdegenerowanymi, agresywnymi osobnikami, niespanie w nocy jest tak ważne, korzystne, że należy prać mózgi przechodniom, przejeżdżającym, mieszkańcom, w tym dzieciom, młodzieży…
- Czy państwo są tutaj sami…
- Umożliwcie także mieszkańcom wyspanie się po pracy na nocną zmianę, odpoczynek (są u siebie w domu)…
- Czy państwo biorą, dają pozytywny przykład…
- Czy inni, właściciele klubów, sklepów, usługodawcy, powinni wziąć z państwa przykład…

„Zabrania się używania instalacji lub urządzeń nagłaśniających na publicznie dostępnych terenach miast, terenach zabudowanych oraz na terenach przeznaczonych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. (Ustawa „Prawo ochrony środowiska” z 27 kwietnia 2001 r.)”
„Zakłócenie ciszy nocnej stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu od 5 do 30 dni, karą ograniczenia wolności do 1 miesiąca lub grzywną do 5000 zł.”


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent

 Tytuł: Może tu jest to, czego szukasz:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum 

Dołączył(a): 12 paź 2007
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Słupsk

Góra
Post: 21 lip 2022, o 15:04 

Rejestracja: 20 mar 2022, o 17:32
Posty: 29
Przekazałem powyższe pismo policji, Urzędowi Gminy, delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, Redakcji Głosu Koszalińskiego, Polskiemu Radiu Koszalin, Telewizji Koszalin


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 lip 2022, o 20:59 

Rejestracja: 20 mar 2022, o 17:32
Posty: 29
20.03.2019 r.
List otwarty
Bezpośrednio do wymienionych i pośrednio, poprzez publikacje w internecie

Do tzw. posłów/ustawodawców, właścicieli sklepów, centrów handlowo-usługowych, stron, witryn, portali internetowych, autorów filmów itp.

W sprawie przymuszania; umysłowego, psychicznego prania mózgu, terroryzowania; wyniszczania od kilkudziesięciu lat kilkadziesiąt milionów Polaków mieszkających w swoim i jednocześnie w tzw. wolnym kraju do odbioru powszechnie niechcianych, znienawidzonych reklam itp., co jest powszechnie przez wszystkich wiadome, co można było i dalej można uregulować, by przynajmniej dać wybór/możliwość rezygnacji z odbioru w dni nieparzyste w miejscach handlu, usług itp.

Kolejny raz, rok w sprawie tzw. reklamami, powtarzactwem, w tym sloganów irytowania, zaśmiecania, zatruwania umysłów, uwrażliwiania, uszkadzania, upośledzania psychik; utraty zdrowia przymuszając do tego odbioru, a nikt, i słusznie, prawidłowo, nie chce tego odbierać (a nawet gdyby byli chętni, to kto do kogo powinien się dostosowywać – ludzie inteligentni do debili…, wrażliwi, etyczni do psychopatów…, normalni do nienormalnych…, zdrowi do chorych psychicznie itp…), a więc zarówno to zlecający, realizujący, jak i tego wymuszeni odbiorcy: personel sklepów, personel miejsc usług, tzw… klienci, którzy przyszli zrobić zakupy, skorzystać z usług, na to przyzwalający/zezwalający ustawodawcy…!!
Dotyczy to także tzw. muzyki/jazgotu, harmideru – przecież miejsca handlu, usług to nie jest dyskoteka, sala koncertowa, sala tortur psychicznych (dotyczy to także tzw. reklam, powtarzactwa, w tym sloganów. Przecież tak kiedyś torturowano ludzi, by wymusić na nich zeznania…), itp… Przecież - co jest oczywiste - nie ma możliwości, by wszyscy mieli takie same gusta, upodobania muzyczne, nastroje, potrzeby itp…

A więc nikt nie chce tego słuchać, wszyscy o tym wiedzą, jest to szkodliwe, głupie, absurdalne, antyludzkie, jest to łamanie praw człowieka, w tym prawa do wyboru, prawa do tego, by nie być zmuszanym, zmuszonym odbierać niechciany, szkodliwy przekaz, by nikt nie czynił mu krzywdy, do dobrego samopoczucia, normalności umysłowej, zdrowia psychicznego!! Jest to objaw psychopatii, debilności, nienormalności, obłąkania, nieodpowiedzialności, niekompetencji, skurwysyństwa, co udziela się kolejnym naśladowcom…!! A mimo to dalej jest to od kilkudziesięciu lat realizowane, wy, odpowiednio, zdemoralizowane, wypaczone, wynaturzone, niekompetentne, chore psychicznie, anormalne, obłąkane, debilne, psychopatyczne, bez wrażliwości, sumienia, antyludzkie skurwysyny!!!

Nikt nie chce tego słuchać, czytać, a jest przymuszony do czytania na tzw. cennikach, słuchania reklamowego ścierwa tysiące razy, w tym także sloganowego powtarzactwa, aż do osiągnięcia skrajnego zirytowania, uwrażliwienia, znienawidzenia, anormalności umysłowej, problemów neurologicznych, chorób psychicznych, problemów z zaspokajaniem nawet elementarnych potrzeb, znalezieniem, utrzymaniem pracy!!!
Np.: „Kupuj najtaniej!... Kupuj najtaniej!... Kupuj najtaniej!...” „Zawsze tanio!... Zawsze tanio!... Zawsze tanio!...” „Zawsze najbliżej ciebie!... Zawsze najbliżej ciebie!... Zawsze najbliżej ciebie!...” „Zawsze blisko ciebie!... Zawsze blisko ciebie!... Zawsze blisko ciebie!...” „Polski sklep!... Polski sklep!... Polski sklep!...” „To twój sklep! To twój sklep! To twój sklep!”… - I tak miliony razy, przez dziesięciolecia…!!!

I to udziela się następnym, zarówno w takiej, jak i w wielu innych formach – zaśmiecanie; zatruwanie; alogiczne, anormalne, przebrzydłe, znienawidzone, niechciane powtarzactwo/przymuszanie do odbioru (m.in. na stronach internetowych, w tym na witrynach sklepów, na portalach, w tym informacyjnych, w filmach, np. na Youtube.com)…

Nie ma nawet tak elementarnego wyboru, jak podział na dni z jazgotem, rzępoleniem, itp. muzycznym, tzw. reklamami, powtarzactwem sloganów itp. w dni parzyste. I dni normalnego korzystania z usług, robienia zakupów, czyli w ciszy w dni nieparzyste.


https://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm
KONSTYTUCJA
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 2 kwietnia 1997 r.
Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA
ZASADY OGÓLNE
Art. 30.
Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych.
Art. 31.
1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
Art. 32.
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
Art. 40.
Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu i karaniu. Zakazuje się stosowania kar cielesnych.
Art. 41.
1. Każdemu zapewnia się nietykalność osobistą i wolność osobistą. Pozbawienie lub ograniczenie wolności może nastąpić tylko na zasadach i w trybie określonych w ustawie.
Art. 47.
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.
Art. 63.
Każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej. Tryb rozpatrywania petycji, wniosków i skarg określa ustawa.
Art. 66.
1. Każdy ma prawo do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Sposób realizacji tego prawa oraz obowiązki pracodawcy określa ustawa.
Art. 68.
1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.
Art. 76.
Władze publiczne chronią konsumentów, użytkowników i najemców przed działaniami zagrażającymi ich zdrowiu, prywatności i bezpieczeństwu oraz przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi. Zakres tej ochrony określa ustawa.
Art. 79.
1. Każdy, czyje konstytucyjne wolności lub prawa zostały naruszone, ma prawo, na zasadach określonych w ustawie, wnieść skargę do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności z Konstytucją ustawy lub innego aktu normatywnego, na podstawie którego sąd lub organ administracji publicznej orzekł ostatecznie o jego wolnościach lub prawach albo o jego obowiązkach określonych w Konstytucji.
Art. 80.
Każdy ma prawo wystąpienia, na zasadach określonych w ustawie, do Rzecznika Praw Obywatelskich z wnioskiem o pomoc w ochronie swoich wolności lub praw naruszonych przez organy władzy publicznej.
Art. 82.
Obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne.
_______________________
Interweniujący tym pismem
Odnośnie emisji niechcianego przekazu z głośników na terenie państwa sklepów

30.10.2021 [Aktualizacja: 31.2021 r.]
Odnośnie emisji powszechnie niechcianej, co jest powszechnie wiadome,
łamiąc prawo (…), bez zgody klientów, pracowników, pozytywnej opinii osób wrażliwych (które dużo szybciej i dużo bardziej są stresowani, intensywniej przeżywają negatywne doznania), osób o umyśle analitycznym (czyli to, co odbierają analizują), racjonalistów, etyków, psychologów, psychiatrów, innych lekarzy,
tzw. reklam, powtarzactwa sloganów, komunikatów, jazgotu muzycznego itp...; traktowania ludzkich umysłów, psychik jak szambo…, postępowania antyludzkiego…

Polacy nie lubią reklam
https://www.google.com/search?q=Polacy+nie+lubi%C4%85+reklam&client=firefox-b-d&channel=trow5&sxsrf=AOaemvLuml1dPUpvN9njUy1b-Rk1NMdinw%3A1637534181609&ei=5cmaYb_PJIHbrgS_m4PwCw&ved=0ahUKEwj_1c6Zwqr0AhWBrYsKHb_NAL4Q4dUDCA0&oq=Polacy+nie+lubi%C4%85+reklam&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAwyBQghEKABMgUIIRCgAToHCAAQRxCwA0oFCDwSATFKBAhBGABKBAhGGABQswVYx11gh25oAXACeACAAaIBiAGOD5IBBDAuMTSYAQCgAQHIAQjAAQE&sclient=gws-wiz

Do odpowiednich osób decyzyjnych w sklepach, w tym jako sieci sklepów, a m.in. STOKROTKA, DINO, POLOMARKET, BIEDRONKA, MAKRO
Odnośnie w kółko powtarzactwa tysiące razy reklam, tych samych komunikatów, sloganów reklamowych, w tym nazwy danego sklepu, emisji przed tym gwizdania (to nie pomyłka - wystarczy wejść do STOKROTKI na kilkanaście minut, by usłyszeć gwizdy, a następnie, dalej słuchając gwizdania, tylko ciszej, słuchać reklam, sloganów itp...)(żeby jeszcze bardziej wkur...) itp. - aż do ciężkiego uwrażliwienia, wstrętu; wkurw...!, jazgotu itp. muzycznego na terenie P. sklepów…

Każdy klient słyszał to wszystko już tysiące razy, a pracownicy jeszcze częściej, a nikt nie chciał ani razu i nie mają państwo ani jednego na to pozwolenia od tzw. klientów, pracowników traktowanych przez was jak bydło: żryj/słuchaj co dajemy/nadajemy, albo zdychaj z głodu...
I zabrania tego prawo (więcej w mojej publikacji pod podanym linkiem).


Szanowni... Państwo
Do przekazywania m.in. takich informacji powinien służyć ekran przy wejściu, nie od strony ulicy, z odpowiednimi informacjami (bez migania, mrugania, jakichkolwiek dźwięków itp. denerwowania, irytowania; zaśmiecania, zatruwania umysłów, uszkadzania, uwrażliwiania psychiki…).
Analogicznie przedstawia się sprawa z jazgotem muzycznym dla jednych, a dla innych odpowiednikiem miauczenia, wycia, zawodzenia, szczekania, ujadania psa… Ani to odpowiednie do tego miejsce, bo sklepy to nie są dyskoteki, sale koncertowe, prywatki itp., ani to mądre, ani zdrowe… Więc proszę, by i w ten sposób nie zaśmiecać, nie zatruwać umysłów, nie uszkadzać, nie uwrażliwiać psychik klientów, pracowników! Od słuchania muzyki w miejscach publicznych, wtedy, gdy ktoś tego chce, tego, co mu odpowiada są słuchawki, a w domu odpowiedni sprzęt. Proszę więc by, jednocześnie, nie brali i nie dawali P. złego przykładu.

Od słuchania przekazu, zgodnie z swoim gustem nastrojem, potrzebami, chęciami, w wybranym przez siebie czasie, w miejscach publicznych są słuchawki.

Czy ktoś z klientów, pracowników o coś państwa prosił, pytał, na taką emisję zezwolił (mają P. na to pisemną zgodę)...
Czy państwo słuchają tego przekazu, do którego wysłuchiwania przymuszają państwo tzw. klientów, pracowników/wymuszonych słuchaczy/tak ich torturujecie...; uwrażliwiacie...!; szkodzicie, niszczycie, pogrążacie...! Czy ktoś P. przymusza do tego wysłuchiwania...; tak P. torturuje itd... Czy wyrażą P. zgodę, by wysłuchiwać u siebie, tysiące razy i w kółko to samo, przygotowanej przez p. klientów analogicznej/odpowiednika mieszanki przekazu, jaką P. serwujecie swoim tzw. klientom...

Kto do kogo powinien się dostosowywać: ludzie normalni, zdrowi psychicznie, inteligentni, świadomi, o umysłach analitycznych, czyli to, co odbierają analizują, wrażliwi do pozostałych osobników, czy ci ostatni do tych wymienionych w pierwszej kolejności...

Z poważaniem...


PS
Oczywiście sami tego informacyjnego gówna (tysiące razy w kółko powtarzanych tych samych komunikatów, sloganów, reklam i emitowanych w kółko tych samych „utworów” muzycznych, w tym niektóre „utwory”, to powtarzanie kilkadziesiąt razy tych samych zwrotów, wydawanie takich samych dźwięków, na poziomie dźwięków wydawanych prze koty podczas rui…) nie odbierają, bo nie chcą cierpieć, zwariować, nabawić się chorób psychicznych... Od słuchania tego informacyjnego ścierwa jest "bydło"... Takie to zrozumienie, informowanie, uprzyjemnianie, branie-dawanie pozytywnego przykładu/naśladownictwo, powodowanie efektu lawiny, taka to wrażliwość, etyka, osiąganie pozytywnych celów itp., itd.

coraz więcej chorych psychicznie
https://www.google.com/search?q=coraz+wi%C4%99cej+chorych+psychicznie&client=firefox-b-d&channel=trow5&sxsrf=AOaemvJuXO7123fMd7L4HsGm71eK7vMh8Q%3A1637531378775&ei=8r6aYd_aLsWFrwTC2oCACw&ved=0ahUKEwjfm4_ht6r0AhXFwosKHUItALAQ4dUDCA0&oq=coraz+wi%C4%99cej+chorych+psychicznie&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAwyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsANKBQg8EgExSgQIQRgASgQIRhgAUABYAGCgqgFoAXACeACAAQCIAQCSAQCYAQDIAQjAAQE&sclient=gws-wiz


Komentarze do tej publikacji:
"Nie tylko Polacy nie lubią reklam, znakomita większość ich nie znosi.
Pamiętam film USA z lat 1960. z J.Lemmonem, w którym Lommon rozbija ekran telewizora rozdrażniony natarczywymi reklamami - zjawisko napastliwości reklam jest więc powszechnie znane od dawna.
| Rzeczpospolita - Dariusz Kosiur


"No cóż, wchodząc do sklepu wiesz, z którym możesz narazić się na reklamy i można je omijać."
| Zawisza Niebieski

Moja odpowiedź:
Ja tam pracuję 8-9 godzin dziennie... A zwalniałem się z tego powodu (w tym przymuszania do słuchania przekazu z radia) z pracy 7 razy... Dlaczego mamy jeździć w odległe miejsca, by zrobić zakupy... Dlaczego nie możemy sprawdzić w kilku sklepach, gdzie potrzebne nam artykuły są odpowiedniej jakości, najtaniej... Dlaczego mamy płacić drożej w innym sklepie... Dlaczego mamy b. ograniczone możliwości wyboru pracy... Dlaczego ktoś bez naszej zgody - wbrew naszej woli - decyduje za nas i przymusza nas do odbioru czegoś, czego odbierać absolutnie ani razu ani prze ułamek sekundy NIE CHCEMY i NIE POWINNIŚMY!!! A dotyczy to WSZYSTKIEGO!!!... A w dodatku są to śmieci, trucizny informacyjne, oraz przebrzydłe, ciężko irytujące dźwięki, teksty muzyczne, które absolutnie nam nie odpowiadają (i nie słucha TEGO WSZYSTKIEGO nikt z osób za tego syfu emisję odpowiedzialny...)!!!... Dlaczego mamy synchronizować swoje umysły, zestrajać nasze psychiki z osobami bez talentu wokalnego, mającymi problemy życiowe, umysłowe, psychiczne itp., w czego efekcie m.in. wyją, zawodzą, lamentują, ciągle się powtarzają itp., itd...; zaśmiecają, zatruwają tego odbiorcom umysły, uszkadzają psychiki itp... Dlaczego nie mamy możliwości odpoczynku... Dlaczego nie mamy możliwości myśleć o czymś pożytecznym, ważnym... Dlaczego mamy być doprowadzani do stanu nierozumienia... Dlaczego mamy nabywać wstręt do muzyki, mieć zaśmiecany, zatruwany umysł, uszkadzaną, uwrażliwianą psychikę, tracić intelekt, zdrowie psychicznie, wariować... Itd...
PS
A normalni ludzie, którzy chcą (a nie wszyscy tego potrzebują), do słuchania tego co chcą (a są b. różne gusta, nastroje), wtedy, kiedy chcą (a nie zawsze się chce), jak długo to komuś odpowiada (a na pewno nie cały czas) używają w miejscach publicznych słuchawek, więc nikogo nie torturują; nikomu nie szkodzą, nikogo nie niszczą, nie pogrążają...

"Zastanawiam się, czy są zapisy prawa umożliwiające wytoczenie procesu sądowego w przypadkach ataku świadomości niechcianą lub wręcz obrzydliwą reklamą?
--------------
Potrzebny jakiś biegły prawnik, który połączy naruszenie dóbr osobistych z fałszywymi obietnicami, zachęcaniem do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem itd. Jeden precedens i towary stanieją o koszty tych reklam. Farmaceutyki mają ponoć budżet 30%."
| Maur

Moja odpowiedź:
Coś niecoś znalazłem od strony prawnej (przedstawiłem to pod podanym linkiem na moim forowym publikatorze).
Trzeba by podejść do tego całościowo, czyli zabronić jakiejkolwiek emisji dźwiękowej, świetlnej, wliczania w koszty, odliczania od podatków kosztów reklam.
A osoby chętne do odbioru reklam mogą w wybranym przez siebie czasie i zakresie wejść na stronę danej firmy i tam je odbierać.
W sklepach, miejscach usług można by na uboczu na ekranie emitować reklamy, a dźwiękowy przekaz, w tym bezprzewodowo odbierać przez słuchawki na terenie danej firmy.
Odpowiedzi na moje pisma:

Szanowny Panie,
Dziękujemy za czas, jaki poświęcił Pan, aby do nas napisać. Każde zgłoszenie od naszych Klientów przyjmujemy zawsze z powagą i troską oraz dokładnie analizujemy.

W Pana wiadomości pojawiły się uwagi dotyczące muzyki oraz komunikatów w naszych sklepach. Satysfakcja Klienta oraz zapewnienie pozytywnej atmosfery podczas zakupów jest naszym priorytetem.

Zapewniamy, że otrzymane zgłoszenie przekazaliśmy do osób odpowiedzialnych za dany obszar funkcjonowania firmy.

Dodatkowo informujemy, że mając na uwadze komfort zakupów wszystkich Klientów, wprowadziliśmy w naszej sieci „Ciche godziny” w środy w godzinach 8.00 – 10.00 oraz soboty w godzinach 17.00-19.00.

Pragniemy wyrazić wdzięczność za chęć podzielenia się z nami swoją opinią. Wierzymy, iż zakupy w sieci naszych sklepów będą niosły za sobą więcej powodów do zadowolenia.

Z poważaniem,
Magdalena Zalewska
Biuro Obsługi Klienta
Stokrotka Sp. z o.o.
http://www.facebook.com/sklepy.stokrotka


22 lis 2021
Szanowny Panie,
Dziękujemy za przekazanie uwag dotyczących naszych sklepów.
Zapewniamy, że otrzymane zgłoszenie przekazaliśmy do osób odpowiedzialnych za dany obszar funkcjonowania firmy.

Z poważaniem,
Magdalena Zalewska
Biuro Obsługi Klienta
Stokrotka Sp. z o.o.
ul. Projektowa 1, 20-209 Lublin
Znajdź nas na FB:
http://www.facebook.com/sklepy.stokrotka
31.01.2021 r.
Oczywiście - jak zawsze - żadnej pozytywnej zmiany, żadnych etycznych, merytorycznych argumentów, nawet jakiejkolwiek od kogokolwiek odpowiedzi... Tylko i wyłącznie milczenie i kontynuacja destrukcji...

Ludzi należy chronić, bronić, wspierać w konstruktywnej działalności, brać, dawać pozytywny przykład, osiągać pozytywne cele, w tym taki rozwój, efekt pozytywnej lawiny!
A nie demoralizować, wypaczać, wynaturzać, zaśmiecać, zatruwać umysły, uszkadzać, uwrażliwiać psychikę, ogłupiać, przyczyniać do chorób; szkodzić, niszczyć, pogrążać; osiągać efekt negatywnej lawiny!!!!
Ludzie powinni być w coraz lepszym, a nie w coraz gorszym stanie!!!
Ale debile tego nie rozumieją, a psychopaci nie chcą...
PS
Złe prawo, decyzje należy ignorować, obchodzić itp.! A nie być bezwolnym, ślepo posłusznym!
Psychopaci i współpracujący z nimi debile zawsze rządzili, rządzą i nic nie wskazuje na to, by uległo to zmianie... Więc nie należy czekać na pozytywne zmiany, tylko samemu skutecznie siebie, innych bronić, zapobiegać problemom, a przynajmniej ich skalę zmniejszać itp.!


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23 lip 2022, o 10:14 

Rejestracja: 20 mar 2022, o 17:32
Posty: 29
Przygotowałem coś dla odmiany.

[Aktualizacja: 06.2022 r.]
Menu tygodniowe
Poniedziałek – odpoczynek od jedzenia.

Wtorek:
1. Tłuszcz zwierzęcy (jako źródło energii)* + suplementy.

Środa:
1. Jajko/a z warzywem + suplementy
2. Mięso z warzywami + suplementy.

Czwartek:
1. Owoce + warzywa (np. marchewka, kalarepa)
2. Ryba, tran + warzywa
3. Pełnoziarniste zmielone zboża/niepalona kasza gryczana, soczewica/fasola (kilkanaście godzin moczyć, a przed ugotowaniem dodać sól) z dodatkami + warzywa.

Piątek:
1. Owoce + warzywa (np. marchewka, kalarepa).
2. Jogurt/kefir/zsiadłe mleko/maślanka + warzywo [Produktów mlecznych nie wolno łączyć z pomidorami!]
3. Nasiona, orzechy (migdały, orzechy brazylijskie)(moczone przez kilkanaście godzin) + warzywa.

Sobota:
1. Jajko/a z warzywem + suplementy
2. Mięso z warzywami + suplementy.

Niedziela:
1. Tłuszcz zwierzęcy (jako źródło energii)* + suplementy.
--------------------------------------------------------------------
- Do wszystkich produktów można/należy dodawać kiełki.

*Dodatki: zmielone i ugotowane pełne ziarna siemienia lnianego, sezamu, konopi siewnej, chia - szałwi hiszpańskiej, maku, soczewica/ciecierzyca/groch/fasola. – Przed gotowaniem namoczyć w wodzie, w tym także kasze. Przed gotowaniem dodać sól („Denaturacja białka – zmiany w II, III- i IV-rzędowej strukturze białka natywnego (w przeciwieństwie do wysalania, podczas którego białka wytrącają się bez utraty struktury), które prowadzą do utraty aktywności biologicznej lub innej indywidualnej cechy charakterystycznej przy zachowaniu sekwencji aminokwasów.”).
Bio chlorella + spirulina, młody/zielony jęczmień w proszku (można dodać do wody i pić).

*Tłuszcz zwierzęcy: tłusty boczek, słonina, szpik kostny, tran.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Należy pić rozcieńczony sok z kapusty kiszonej, ogórków kiszonych, zakwas z kiszonych buraków, ocet jabłkowy, sok z cytryny z stewią itp.
------------------------------------------------------------------
Codziennie 12-18 godzin dziennie nic nie jeść, w tym kilka godzin przed snem.[Aktualizacja: 07.2022 r.]
Jak pozbyć się nałogu trucia się
Pomyśl, że miliony ludzi dało radę (w tym część, bo nie mieli wyjścia przebywając w więzieniu...)!
Że po pierwszym etapie, będzie to coraz łatwiejsze, aż z czasem nałóg, trucizna będą dla Ciebie wstrętne. Pomyśl o sobie w przyszłości - jesteś osobą wolną od nałogu; trucia się; zdrową psychicznie, fizycznie, zasobną finansowo.

Jak skończyć z truciem się trucizną nikotynową!
Moje rady:
Podczas trucia się ZAWSZE wykonywać coś b. nieprzyjemnego, niechcianego (nie wolno w tym czasie odpoczywać, relaksować się, jeść, pić coś smacznego, słuchać muzyki, oglądać film itp.!).
Przeznaczyć jakieś miejsce bezwzględnie wolne od trucia się (np. swój pokój, którego wygląd warto zmienić). I tam gimnastykować się, ćwiczyć.
Proponuję połączyć to z prawidłowym odżywianiem, w tym nie wolno zatruwać organizmu, a jednocześnie powodować skoku cukru - cukrami prostymi, nadmiarem węglowodanów (zawartych w mąkach, ziemniakach, owocach), mięsa - przerabianymi na cukier. Jeść dużo warzyw, w tym przed zjedzeniem owocu.
Czasową alternatywą dla węglowodanów jest tłuszcz zwierzęcy z warzywami + ocet jabłkowy (ułatwia trawienie tłuszczu) + prawdziwe (jest dużo pseudosuplementów) suplementy.
+ trening sportowy.

Porady z internetu (+ moje dopiski):
Wbrew powszechnej opinii nikotyna wcale nie uspokaja. Jest wręcz odwrotnie. Podnosi ona ciśnienie, mobilizuje organizm i pobudza. Dostarcza jednak zastrzyk dopaminy, więc rzeczywiście czujemy się lepiej, ale nie ma to nic wspólnego z redukcją stresu. I pogarszamy swoją sytuację zdrowotną, w tym psychiczną, oraz finansową, co też negatywnie wpływa na samopoczucie, zdrowie, życie...

Wyrzucić papierosy, zapalniczki, zapałki i popielniczki.
Nie oglądać innych w czasie trucia się i zabronić wołania na trucie się!
Stosować jakąś zabawę dla rąk, absorbującą rozrywkę.

10 trików na rzucenie palenia
https://zdrowie.pap.pl/uzaleznienia/poz ... ie-palenia

Jak skończyć z truciem się trucizną alkoholową!
Moje rady:
Mieszaj truciznę z wodą - coraz mniej trucizny, a coraz więcej wody, oraz dodawaj coś, co będzie powodować, że będzie to niesmaczne.

Z internetu:
- uprawiać sport,
- zrezygnować z alkoholowego towarzystwa,
- znaleźć zajmujące zajęcia,
- zmienić nawyki,
- omijać miejsca przypominające o uzależnieniu.

Jak uniezależnić się od cukru!
- dodawać w coraz większej ilości stewii (stevii) do cukru, aż dojdzie się do etapu: 0 cukru/100 proc. stewii. A następnie: zmniejszać ilość spożywanej stewii, aż w końcu i z niej zrezygnować.
Zastępowałem cukier itp. stewią w proszku i to jej kilkoma odmianami. Ale dopiero stevia w tabletach: ZIELONY LISTEK Słodzik naturalnego pochodzenia 250 tabletek dała pełny efekt.
- gdy już się wyjdzie z nałogu, to pod żadnym pretekstem nie kupować w żadnej ilości i nie spożywać w żadnej ilości słodyczy oraz produktów zawierających cukier, miód itp.!
- należy b. ograniczyć spożywanie zbóż, ziemniaków, owoców (-bo zawarte w nich węglowodany są przerabiane przez organizm na uzależniający i pobudzający głód cukier). A te niewielkie ilości pełnoziarnistych, zmielonych, wyłącznie gotowanych zbóż spożywać z dużą ilością warzyw.
- stosować post przerywany, a po nim spożywać tłuszcz zwierzęcy, jako źródło kalorii. Np. na początek wędzony boczek, a potem tłusty gotowany (zaczynając od małych ilości).
- w razie ciągot zapychać się warzywami, np. (słodką) marchewką (na początek można po niej zjeść świeży owoc). Dodawać stevię do cytryny z wodą. Jeść kisiel bez cukru, za to dodając stevię.
- unikać stresów, nie nudzić się, ćwiczyć, biegać, wysypiać się.
Po pierwszym okresie, w dalszym etapie będzie coraz łatwiej pozbyć się nałogu.
Nigdy w życiu nie chciałbym być ponownie uzależniony od słodkich trucizn; tak się truć, co fatalnie wpływa na zdrowie, samopoczucie i związane jest z wydatkami…!!
--------------------------------------------------------------------
W wszystkich przypadkach pić rozcieńczony sok z kapusty kiszonej, ogórków kiszonych, zakwas z kiszonych buraków, ocet jabłkowy, sok z cytryny z stevią itp.
Przed szkodliwym produktem najpierw zjeść warzywa - coraz więcej warzyw, a coraz mniej tych szkodliwych produktów.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Alternatywą dla zdrowia jest choroba… A dla oszczędzania pieniędzy – wydatki… A dla życia - śmierć… Czyli opłacanie drogich konsultacji lekarskich, zażywanie drogich i szkodliwych leków, tzw. leczenie w szpitalu (z dużym prawdopodobieństwem zarażenia czymś..), operacje (a nie wszystkie się przeżywa… Podczas wielu dochodzi do zakażeń…), kalectwo; ograniczone możliwości fizyczne, zakaz spożywania wielu produktów, cierpienia fizyczne, psychiczne, śmierć…

Wieloczynnikowa pozytywna terapia szokowa, celem pozbycia się nałogów, wyleczenia organizmu
Wszystko od razu naraz:
1. Zamiast trucizny nikotynowej, kurzu – morskie powietrze.
A w morskim powietrzu:
- jest o dziewięćdziesiąt kilka procent mniej kurzu, niż w powietrzu z nad lądu
- jest w najbardziej korzystnej, najłatwiej przyswajalnej postaci jod, który jest niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy
- są bardzo małe cząsteczki słonej wody. Ten aerozol odżywia śluzówkę dróg oddechowych, stymuluje jej regenerację.
Działa oczyszczająco, ponieważ nawilża drogi oddechowe i pobudza je do produkcji śluzu, który pomaga w usuwaniu zanieczyszczeń
- jony ujemne. Za korzystne uznaje jony ujemne wytwarzane przez wodospady i fale morskie. Naturalna ujemna jonizacja powietrza znacznie zmniejsza objawy alergii równocześnie regulując pracę serca oraz normalizując ciśnienie krwi.
Plus bieganie, ćwiczenie na plaży.

2. Zamiast trucizn żywnościowych i obciążania organizmu - prawidłowe odżywianie.
3. Zamiast trucizny alkoholowej - woda z wartościowymi dodatkami.
4. Zamiast niewyspania - prawidłowy sen.

To wszystko wywoła b. pozytywny i ogromny szok w organizmie, w tym dojdzie do pozytywnych zmian w jego funkcjonowaniu, kondycji, w psychice, wyglądzie, zachowaniu. Organizm nagrodzi, wesprze takie jego traktowanie, więc wywiąże się pozytywne sprzężenie zwrotne. Lecz tutaj pojawia się pułapka, gdyż pójdzie to łatwo, co wprowadzi w błąd tych, którzy uznają, że nic się mnie stanie, jeśli raz zrobią odstępstwo - skoro za pierwszym razem tak ławo poszło, to będzie tak i za 2-gim razem… - NIE, jeśli zniweczy, zaprzepaści się ten pierwszy raz wyjścia z problemów (nawet jednorazowy powrót do czegokolwiek może wywołać powrót do wszystkiego/negatywną lawinę…!!!). To już nigdy tak łatwo nie pójdzie (i ponowne próby zaprzestania trucia się mogą zająć wiele lat, albo trwać i do końca życia…)!!!


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23 lip 2022, o 19:56 

Rejestracja: 20 mar 2022, o 17:32
Posty: 29
Do umieszczenia w pobliżu lokali, wręczania pojebom, przychlastom, niedorozwojom, debilom, chamom itp…
PRZYSZEDŁ CHAM DO LOKALU, GDZIE PROWADZONA JEST JAKAŚ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA, NA TYM PRZYKŁADZIE GASTRONOMICZNA…
I zaczyna ku…wić, ch...ić, je…ać, wszystkich i wszystko pi…ić, na wszystkich i wszystko ch…j kłaść itp., itd… Z jego wypowiedzi, zachowania wynika, że nim bardziej jest grubiański, wulgarny, ordynarny, prymitywny, chamski i nim więcej, szybciej i głośniej będzie mówić, i nim bardziej będzie agresywny (wylicza ilu ludziom wp…li), to tym większe robi wrażenie… I rzeczywiście. Tylko jakie…
Co wrażliwsi, spokojniejsi, kulturalniejsi, mniej sprawni fizycznie, nie mający znajomych skorych do bijatyki, nie są skorzy do słownej, fizycznej konfrontacji, więc albo cierpią w milczeniu, albo półgębkiem przyklaskują tym rzygowinom słownym… Udają zatroskanych, zmartwionych losem patologa, degenerata i kombinują, jak się go pozbyć, pod pretekstem przychylności, przyjaźni (A to tam jest/znajdziesz, kupisz, załatwisz…” „Ale lepiej już idź, bo nie zdążysz/spóźnisz się…” Itp., itd.. Ale co on będzie się spieszył, szedł, skoro ma słuchaczy i poznał przyjaciół…)…
Ani myśli pójść dalej… Mało tego, bo woła, ściąga swoim zachowaniem kolejnych przedstawicieli marginesu społecznego…. Więc wypróżniają się zbiorowo, harmider jest coraz większy/stężenie gó…na słownego rośnie… A najdelikatniejsze poproszenie o cichsze, spokojniejsze zachowanie, znalezienie innego miejsca do dyskusji, kłótni wywołuje natychmiast agresję uczestników spotkania, w tym wyzwiska, groźby pobicia, demolki…
Więc zamknij mo...dę, wy…aj, bo dostaniesz wp…ol!! I zostaniesz zapamiętany, będziesz opisywany, pokazywany kumplom od wyzywania, bijatyk, rozrób…!! Zrozumiałeś ku…wa!! Po…ie!! Fr...że!! Ku…wo!! Pe…le!! Itp., itd… „Meee!!” „Beee!!” „Chyyy!!” (– To jest ich odpowiednik uśmiechu normalnych ludzi…). I „impreza” w czyimś prywatnym lokalu i przeznaczonym do zupełnie innych celów trwa dalej…
Właściciel lokalu ma gdzieś niewielki zarobek na chamidłach (jeśli w ogóle coś zamówili)(wolałby im dać alkohol za darmo, byleby tylko wyszli i nigdy więcej nie wracali… Ale ze strachu milczy…)…
Prawdziwi klienci wychodzą… Wielu z potencjalnych prawdziwych klientów rezygnuje z pobytu w „chlewie”, w kwiku ludzkich świń… Więc właściciel traci część zarobku, renomę, i jest coraz bardziej poirytowany, wk...ny…

Jeśli ci osobnicy są interesujący, to, co przekazują jest wartościowe, to powinni mieć wielu chętnych, fanów do słuchania, towarzystwa i być zapraszani na wykłady/imprezy itp. A tymczasem się nachalnie, bezczelnie narzucają, terroryzują otoczenie, w tym właścicieli lokali…

Podobnie przedstawia się sytuacja z podawaniem przez nich łapsk, przybijaniem tzw. piątki, obłapianiem, przystawianiem się do dziewczyn w lokalu itp… Też powinni mieć chętnych, chętne… A tymczasem łażą i pod byle pretekstem korzystają z okazji, wywierają presję do obłapiania przyłapanych ludzi, narzucania się dziewczynom…

Aby się eksponować, to trzeba sobą reprezentować odpowiednio wysoki pozytywny poziom, mieć zgodę na to odbiorców i robić to w odpowiednim miejscu i czasie…
Analogicznie powinno być z dotykaniem innych ludzi…

Kolejna grupa „gości” to obcmokujący, macający się itp. w miejscu, ale nie w domu…, publicznym, w obecności innych ludzi, nie widzów, kochankowie (a co oni będą to robić w samotności, w ustronnym miejscu, najlepiej w sypialni. Od tego jest lokal gastronomiczny…)… Cmok… Cmok… Cmok… Mac… Mac… Mac… Cmok…

Następna grupa „gości” to osobniki pijane…
Zamawiają danie, którego przygotowanie wymaga kilkanaście-dwadzieścia kilka minut czasu. A następnie czekają przy miejscu, gdzie się zamawia i płaci za zamówione danie, zniechęcając w ten sposób do przyjścia kolejnych klientów, blokując dostęp innym klientom… Opierają się o regał na kółkach, na którym stoi ekspozycja alkoholi, napojów, co grozi ich upadkiem i stłuczeniem… I pilnują, żeby personel nie zjadł zamówionego przez nich dania… Nie odejdą do stolika i kulturalnie nie poczekają, aż zostaną zawołani… Tylko mają natychmiast dostać zamówione jedzenie, albo naplują, wysikają się, rozpier… lokal… A na prośby, perswazje personelu reagują wyzwiskami, pomówieniami, grożą pobiciem, wezwaniem na pomoc koleżków, szykują się do bójki, gonią „napastników”… W efekcie dostają po oczach gazem, wzywana jest policja, a ich danie ląduje w koszu na śmieci…

Kolejna grupa to osobniki towarzyskie…, które narzucają się/uprzykrzają pracę personelowi… Do czyjegoś lokalu wołają, zapraszają pojebów, przychlastów, schizofreników, paranoików, debili, psycholi, osikanych, porzyganych, osranych, żuli, zdegenerowanych bezdomnych (oczywiście do swojego miejsca pracy, domu ich nie zapraszają…)… I im stawiają truciznę alkoholową, nikotynową, dają pieniądze i ich zachęcają do opowieści/dłuższego pobytu… Więc co roku takie osobniki najeżdżają miejscowości wypoczynkowo-rozrywkowe, celem rzygania, szczania, srania, spania gdzie popadnie, narzucania się klientom, personelowi lokali, nachalnego żebrania, okradania, demolowania, dewastowania itp…

Żule nic nie robią…
Oni mają prawo nachodzić, narzucać się, śmierdzieć, żebrać, kraść, chlać, kłócić się, wyzywać, hałasować, wypróżniać się, dewastować, demolować, zalegać w czyimś lokalu, na czyjejś posesji, odstraszać klientów itp… Przecież właścicielowi lokalu, posesji nikt nie każe ich pilnować… Może w tym czasie zajmować się swoim sprawami, spać itp… Więc o co właścicielowi posesji, lokalu chodzi?!... I jakim prawem właściciel domaga się, by opuścili jego teren?! Jaki to musi być głupi, nienormalny, zły człowiek!…

Kolejne grupy to:
- nachalni mówcy…
- natarczywi chorzy, upośledzeni psychicznie, nienormalni, niedorozwinięci umysłowo wpatrywacze w czyjeś oczy swoimi anormalnymi, chorymi ślepiami… Czym zajmują się codziennie, całymi dniami, latami…
- eksponujący swój stan osobniki z problemami umysłowymi, psychicznymi, którzy powodują, wydają szkodliwe dźwięki, dokonują taki przekaz werbalnie, w tym zajmują się tego powtarzactwem, wywołując irytację, wyprowadzają z równowagi, zaśmiecając, zatruwając umysły, uszkadzając, uwrażliwiając psychiki tego wymuszonych odbiorców…; szkodzą, niszczą, pogrążają…

I inni…
------------------------------------------------------------
WSZYSCY PONOSIMY WSZYSTKIEGO SKUTKI!
Z tym, że jedni bezpośrednio i pośrednio, a drudzy tylko pośrednio, bo za wszystko m.in. płacimy, a m.in. za wandalizm w bezpośrednich opłatach za użytkowanie publicznego dobra, oraz za pośrednictwem podatków płaconych osobiście bądź/i przez innych, którym płacimy odpowiednio więcej za produkty, usługi, z których korzystamy. Kolejnym aspektem szkodzenia, niszczenia są skutki ekologiczno-zdrowotne wynikłe z dodatkowej produkcji. A dotyczy to wszystkich aspektów zachowań, postępowania, działań, w tym także usług, produkcji – W tym łańcuchu powiązań biorą udział wszyscy mieszkańcy Ziemi!

Normalni, inteligentni, pożyteczni, wartościowi ludzie zwracają na siebie uwagę wartościowymi cechami, pozytywnymi przymiotami, konstruktywnymi działaniami, takim wkładem, biorą i dają pozytywny przykład!

Dlaczego nie wolno źle zachowywać się, postępować, działać: bo, odpowiednio, nie jest P. u siebie, sam/a, bo przyczynia się P. do skupiania, koncentrowania na tym, co P. robi (np. na wydawanych, powodowanych dźwiękach, hałasach, przekazie werbalnym, mimicznym, w tym wzrokowym, np. za sprawą napastowania wzrokiem, na P. nikotynowym, alkoholowym, narkotykowym, radiowym, telewizyjnym, proreligijnym, propartyjnym degeneractwie), na P. uwagi, co powoduje o tym myślenie, zajmowanie się tym, tego skutkami, zamiast innymi, ważnymi sprawami, co wywołuje synchronizowanie umysłów tego ofiar z debilami, psychopatami, osobnikami anormalnymi, chorymi, antyludzkimi, aspołecznymi, bo przymusza P. do ponoszenia negatywnych skutków swojego zachowania, postępowania, działań przez innych, bo czyni P. precedens, demoralizuje, wypacza, uczy tego innych, a więc przyczynia się do tego rozpowszechniania, bo prowokuje P. do obrony, scysji, dyskusji, kłótni, bijatyki, bo. powoduje P. interwencję policji, angażuje prokuratury, sądy, bo P. irytuje, stresuje, wnerwia, wkurwia, bo przyczynia się P. do uwrażliwienia; chorób; uszkodzeń genów; obniżenia potencjałów, bo przyczynia się P. do cierpień, nieszczęść, tragedii; bo powoduje P. problemy, szkody, straty; bo P. pogrąża!!!

Wyjaśniające, uświadamiające teksty, zakazy, itp. przygotowuje się dla psychopatów, debilów i ich zdemoralizowanych, wypaczonych ofiar, by pozostali ludzie mieli na co się powołać, gdy wszystko inne zawiedzie (normalni, inteligentni ludzie nie potrzebują się z nimi zapoznawać, by postępować rozumnie, a więc normalnie, etycznie, czyli i prospołecznie, a zatem jednocześnie odpowiedzialnie)!

Żyjąc w społeczeństwie, przebywając w publicznym miejscu, będąc w obecności innych ludzi trzeba przestrzegać obowiązujące normy, prawa, w tym dawać pozytywny przykład, by zapobiegać problemom, zyskiwać a nie tracić.

Pozytywne zachowanie, postępowanie, działania przyniosą, dzięki tego naśladowaniu, uczeniu, rozpowszechnianiu, osiągnięciu efektu pozytywnej lawiny, pozytywne efekty, a negatywne przyniosą negatywne skutki, konsekwencje, więc nie wolno ani sobie, ani innym w jakikolwiek sposób szkodzić, bo wówczas osiąga się efekt negatywnej lawiny!
Dbajmy o siebie m.in. dbając o innych (...).
Inteligentni, normalni, mądrzy, rozsądni, wrażliwi, etyczni, ludzie są w stanie przewidzieć skutki postępowania; wyciągają rozsądne, konstruktywne, całościowo przemyślane, wnioski, i jeśli coś czynią, to po to, by osiągnąć tego pozytywne, a nie negatywne efekty.
„To moja sprawa, czy i jak się truję!” Czy dla ciebie nie będzie miało, m.in. zdrowotno-psychiczno-ekonomicznego, znaczenia, że tacy jak ty, trujący się, demoralizujący, wypaczający, uczący, pośrednio, bezpośrednio, tego następnych (przecież ciebie do twojego stanu też ktoś właśnie tak doprowadził...), »inni«; społeczeństwo będzie chore, głupie, nienormalne, pośrednio, bezpośrednio złe...
ZASTANÓW SIĘ, JAKI JEST TWÓJ WPŁYW, WKŁAD W OTOCZENIE, ŚWIAT; GENY; POTENCJAŁ; RZECZYWISTOŚĆ. PAMIĘTAJ O SPRZĘŻENIU ZWROTNYM.
Dzisiaj Ty nie przejmujesz się że czynisz komuś krzywdę (lekceważysz, okazujesz obojętność, nieczułość, pogardę, kierujesz, krótkowzrocznie, swoim egoizmem, jesteś destrukcyjnie uparty/a, bezwzględny/a; uszkadzasz, w tym tego nieświadomych osób, psychikę, wypaczasz umysł, demoralizujesz swoim aspołecznym postępowaniem; degradujesz, degenerujesz; uszkadzasz geny; obniżasz potencjał, uczysz takiego postępowania, rozprzestrzeniasz takie traktowanie samopoczucia, zdrowia, intelektu, wspólnego interesu, dobra; nieświadomie, świadomie, w sposób nieuświadomiony, uświadomiony programujesz swój, innych umysł na destrukcję), szkodzisz (przyczyniasz do problemów, szkód, strat); pogrążasz » jutro Ktoś nie przejmuje się że tobie szkodzi »» pojutrze Nikt nie przejmuje się nikim ani niczym »»» po pojutrze nie ma kto; nie ma kim, ani czym się przejmować...
Dzięki temu co robisz, czynisz, świat może być gorszy bądź lepszy (to inwestycja). Możesz więc tracić bądź zyskiwać.

„Taki już los. Tacy są ludzie”.
Totalnym błędem w ocenianiu ludzi jest nierozróżnialnie, uogólnianie, rozpraszanie odpowiedzialności na wszystkich, czyli na „nikogo”.

Jednym z problemów ludzkości - w dotychczasowym, anormalnym świecie, co skutkuje także uszkadzaniem psychiki, wypaczaniem, upośledzanie umysłów, demoralizowaniem - jest brak trafnego, właściwego, oceniania motywów, efektów działań, identyfikowania osobników...

Kolejnym problemem jest brak zdolności do obiektywnej samooceny (np. większość psychopatów, debilów uważa że są normalni, mądrzy, dobrzy, postępują właściwie, a to inni są nienormalni, głupi, źli...).


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29 lip 2022, o 21:55 

Rejestracja: 20 mar 2022, o 17:32
Posty: 29
Reklamowo muzyczno hałasowa przemoc, terror na mieszkancach Mielna…!!!
https://www.youtube.com/watch?v=phqSE6wVVpk&ab_channel=PiotrKo%C5%82ody%C5%84ski | 29.07.2022 r.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29 lip 2022, o 21:55 

Rejestracja: 20 mar 2022, o 17:32
Posty: 29
[Skuteczne programowanie: Moim małym celem jest, odpowiednio:
- "Tylko dzisiejszym", by nie truć się.
Jutro tak samo (ale w ogóle nie myślimy o jutrze, bo osiągamy "tylko mały, dzisiejszy cel").
- Dostarczenie organizmowi wartościowego pokarmu, w czego efekcie będzie dobrze funkcjonować, w coraz lepszym stanie, a ja będę się dobrze czuć, w dodatku cały czas. [A nie odczuwanie przyjemności w trakcie posiłku, co trwa minuty. A negatywne skutki i ich konsekwencje spożycia czegoś szkodliwego byłyby odczuwalne całe życie!!!]
- Wykonanie treningu. Wykonałem, więc mam większą kondycję, jestem w coraz lepszym stanie! {A nie w coraz gorszym!]
Itp., itd.
- Realizuję plan; dbam o siebie; osiągam pozytywne cele; mam coraz silniejszą wolę; jestem w coraz lepszym stanie; popełniam coraz mniej błędów; podejmuję coraz częściej właściwe decyzje; żyje mi się coraz lepiej; zwyciężam, jestem supermenem/supermenką; odczuwam satysfakcję, jestem dumny/a; otrzymuję nagrodę! - red.]
Jak oszukać mózg, żeby lubił robić trudne rzeczy?
https://www.youtube.com/watch?v=_DrcKw2Wl4s&ab_channel=Niewiem%2Calesi%C4%99dowiem%21 | 20.07.2022 r.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 10 sie 2022, o 22:27 

Rejestracja: 20 mar 2022, o 17:32
Posty: 29
Reklamowo muzyczno hałasowa przemoc, terror na mieszkancach Mielna…!!! (2)
https://youtu.be/OvGcKj9MC34 | 10.08.2022 r.


2-gie pismo w sprawie 10.08.2022 r.
Przekazałem to pismo policji, Urzędowi Gminy, delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, Redakcji Głosu Koszalińskiego, Polskiemu Radiu Koszalin, Telewizji Koszalin i właścicielom tych klubów

W sprawie łamania prawa i norm społecznych przez właścicieli: „Arena Club Mielno” na ul. B. Chrobrego 32, oraz „Restauracja Harem Mielno” na ul. 6-go marca 12 - w Mielnie

Otrzymałem odpowiedzi, że sprawa zostanie zbadana, od Starosty miasta Koszalin, Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Dyrektora Wydziału Wojewody Zachodniopomorskiego. Oraz jeszcze jedno pismo od Starosty miasta Koszalin (jeszcze nie czytałem).

A oto moja odpowiedź:
SZ. P.
Są pozytywne efekty, w postaci że opisane hałasy są emitowane mniej głośno i są pojedyncze dni bez tej koszmarnej emisji (moje 2-gie nagranie na Youtube.com)
Oprócz tego jakiś mężczyzna jeździ po Mielnie z głośnikiem na motocyklu i emituje z niego bardzo głośno taką samą treść na temat klubu Arena…
Oczywiście osobnik za to odpowiedzialny sam tego nie słucha, bo chce odpocząć, wyspać się po nocnej pracy, nie chce cierpieć, wariować… Od wymuszonego słuchania tego informacyjnego ścierwa są jego ofiary: „podludzie”, „bydło”, „frajerzy”, „idioci’ itp…
Proszę sobie wyobrazić, co to jest za koszmar mieszkać, w tym spać z zamkniętymi oknami, w dodatku podczas upałów, bez dopływu powietrza z tlenem i jeszcze wdychać kurz, mając na niego uczulenie, zamiast morskie powietrze…
Więc problem, tyle że na mniejszą skalę, pozostał… Stąd moje 2-gie pismo w tej sprawie.

Przestrzeganie prawa ma na celu osiąganie pozytywnych celów, w tym ma sprzyjać konstruktywnym, pozytywnym, normalnym, wartościowym ludziom!
Oprócz przywilejów, praw, są także i obowiązki wobec społeczeństwa, kraju, państwa!
Od tego co wolno robić (w tym uwzględniając niedoskonałości, wady, błędy w prawie), ważniejsze jest jak należy postępować!!!
Jest jeszcze kultura, wrażliwość, empatia, pozytywne relacje społeczne.
Kolejny aspekt problemu, to psychopaci, debile, osobniki niedorozwinięte, anormalne umysłowo, chorzy, upośledzeni psychicznie, którzy nie tylko nie liczą się z nikim, z niczym, bo mają za cel szkodzenie, niszczenie, pogrążanie, w tym przedstawiając siebie, sytuację, sprawy na odwrót, wykorzystując posiadaną wiedzę przeciwko ludziom, społeczeństwu, bo są aktywni, działają, oddziałują, wpływają na innych itp… Wywołują synchronizowanie umysłów odbiorców ich przekazu z ich umysłem, zestrajanie psychik z ich psychiką…

[Aktualizacja: 07.2022 r.]
[Ja absolutnie nie chcę synchronizować swojego umysłu, zbliżać stan swojej psychiki z P. oraz, by to spotykało inne osoby!
By się eksponować, a zatem coś przekazywać innym, to trzeba mieć do tego odpowiednie/pozytywne cechy, walory!
Większość ludzi naśladuje innych ludzi w wypowiedziach, ocenach, poglądach, postępowaniu, działaniach, czego dowodem jest m.in. wiara religijna, polityczna, nikotynizm, alkoholizm, narkomania, szkodliwe odżywianie się.
Najsilniej przeżywamy, utrwalamy w pamięci b. pozytywne oraz b. negatywne bodźce.
Wartość człowieka, jego ocena powinna opierać się na jego wpływie na innych, na jego wkładzie w otoczenie, w środowisko itp.! To wyłącznie wartościowi ludzie zasługują na szacunek!
Ludzie to nie są zabawki (w tym niezniszczalne), półniewolnicy, niewolnicy itp.!!!
Kultura, takt, prawidłowe, zdrowe, odpowiednie, normalne, w tym np. dystans, ignorowanie się, zachowanie, postępowanie, działalność tak. Ale nie negatywne wykorzystywanie, nadużywanie sytuacji, pasożytowanie itp.; szkodzenie, niszczenie, pogrążanie!!!
Jak mi służysz, mnie zaspokajasz to jesteś dobry/a… A jak nie, to jesteś zły/a… Unikanie stresów, chorób psychicznych, dbanie o siebie jest złe… A pasożytowanie; szkodzenie niszczenie, pogrążanie jest dobre…
Wszystko jest inwestycją, wszystko powoduje efekt lawiny, z tego skutkami i ich konsekwencjami.
Jaką inwestycją byłoby zadawania się przez młodzieńca, abstynenta, etyka, intelektualisty o profilu racjonalnym, konstruktywisty, osoby heteroseksualnej, naturalisty, czyli m.in. o normalnym podejściu do potrzeb seksualnych, estety, wrażliwca, osoby niegadatliwej, nietowarzyskiej - z maszkaronami, pokrakami, staruchami, debilami, psychopatami, osobnikami ograniczonymi umysłowo, krótkowzrocznymi, emocjonalnymi, nieodpowiedzialnymi, szkodliwymi, gadatliwymi, z pojebami, przychlastami, niedorozwojami, homoseksualistami, chamami, alkoholowymi, nikotynowymi, narkotykowymi, żywieniowymi degeneratami itp. osobnikami… Więc na jakiej podstawie, w imię czego, w związku z czym, w jakim celu takie osobniki interesują się takimi osobami i je uważają, nazywają, traktują, w tym wykazują się złośliwością, agresją, takiego młodzieńca, jako osoby wywyższające się, ich obrażające, głupie, nienormalne, złe i zasługujące na karę, upokarzanie, upadlanie, nikczemność itp…
Ludzie idą do pracy dla pieniędzy, a nie po to, by oferować swoje uczucia! Ludzie sprzedają wyłącznie produkty, usługi, a nie uczucia (nawet w burdelu oferują tylko ciało).
Każdy człowiek ma ograniczoną/skończoną pojemność przyjmowanych stresów. A po przekroczeniu tej wartości dochodzi do nieodwracalnych negatywnych zmian w psychice, umyśle. Tak samo ograniczoną/skończoną pojemność uczuciową. Więc nie wolno tymi uczuciami szastać, ich marnować/w byle kogo, źle je inwestować, byle komu na nich pasożytować, tego wymagać, wywierać presję, szantażować (np. od sąsiadów ze strony sąsiadów, od personelu ze strony klientów, od pracowników ze strony współpracowników, przełożonych, od personelu ze strony gości w hotelu, na ośrodku wypoczynkowym, w rodzinie, np. ze strony teściowej od zięcia, osoby starej od młodej, która ma zainwestować swoje uczucia w partnera, w swoje dzieci, w szpitalu od personelu ze strony pacjentów itp.) itp., itd.! W obu przypadkach negatywne konsekwencje z ich skutkami i ich konsekwencjami ponosi się na całe życie…!!!
Z kim się zadajesz, przystajesz, komu na co pozwalasz (np. na gwałt wzrokowy, dotykowy (a dotykiem przekazuje się także składniki potu, w tym jego zapach), tekstowy (a wydychane powietrze także zawiera substancje będące źródłem informacji), szydercze, nikczemne, złośliwe cieszenie się, takie rycie z ciebie…; czyli że nie zasługujesz na uznanie, szacunek, respekt…; jesteś ciotą do wzrokowego, dotykowego, tekstami cwelenia… Jesteś głupszy/a od osobnika, np. debila, psychopaty, który cię krytykuje, poucza, wyśmiewa, pierze ci mózg, dominuje nad tobą, jest aktywny/a…), jak jesteś traktowany/a, takim się stajesz... A kim się stałeś, tak jesteś oceniany/a, traktowany/a…
Aby się eksponować/wpływać na innych ludzi, przekazywać im swój stan, swoją wiedzę, to trzeba reprezentować sobą odpowiedni, pozytywny, poziom, stan intelektualny, psychiczny, fizyczny i za zgodą odbiorców, chyba, że łamią zasady, normy społeczne, prawo, bo wówczas można to robić bez ich zgody! Bo inaczej się ludzi demoralizuje, wypacza, wynaturza; szkodzi, niszczy, pogrąża…!!!
O synchronizowaniu umysłów, zestrajaniu psychik; przekazywaniu, odpowiednio, stanu, poziomu, typu, rodzaju umysłu, psychiki; uczeniu, naśladowaniu, rozpowszechnianiu. - red.]
„NEWSWEEK” nr 18, 07.05.2006 r. CZY CZUJESZ TO, CO JA CZUJĘ Znaczna część naszego mózgu zajmuje się tym, co mają w głowach inni ludzie. Dzięki neuronom lustrzanym odbieramy i odczuwamy cudze emocje.
[Wszystko wpływa m.in. na wyobraźnię, a więc wywołuje projekcje myślowe, w tym nieświadome tego analizowania przez umysł.
Za pośrednictwem wyrazu czyichś oczu (ślepi), mimiki (odpowiednio twarzy, mordy, ryja), tzw. mowy ciała, intonacji głosu (odpowiednio: dźwięcznej, przyjemniej, relaksującej, intelektualnej/jakby plucie jadem, wydalanie nieczystości/ostrzegawczej/przerażającej), zachowania, treści przekazu. Tak więc wygląd, postępowanie, zachowywanie się osób (np. nikotynizm, narkomania, alkoholizm, zboczenia, marginalne sposoby uprawiania seksu, religijność (obłęd), choroba psychiczna, tiki, nawyki, w tym grymasy (żucie gumy), wydawanie dźwięków itp. (również np. pety, smród trucizny nikotynowej, butelki, smród alkoholu, strzykawki, symbole religijne – są źródłem informacji o czyimś postępowaniu)) stanowiących cząstkę, element, społeczeństwa nie jest tylko i wyłącznie czyjąś prywatną sprawą – skoro i w ten sposób wpływa się, negatywnie, na innych ludzi. – red.]
Empatia, czyli odbieranie i współodczuwanie cudzych emocji, nie ma nic wspólnego ze zdolnościami paranormalnymi. To umiejętność, którą posiedliśmy wszyscy, tylko nie wszyscy korzystamy z niej w jednakowym stopniu. Za to, że przejmujemy stres kolegi, który miał scysję z szefem, albo że na widok pająka na ręce innej osoby sami czujemy obrzydzenie, odpowiadają neurony lustrzane. (...)
W ludzkim mózgu też wykryto neurony lustrzane, a ściślej całą ich sieć. Naukowcy byli jednak zaskoczeni, kiedy okazało się, że rozpoznają nie tylko ruch, ale także intencje i emocje.
Doktor Marco Iacoboni z uniwersytetu w Los Angeles, autor wielu badań nad neuronami lustrzanymi, tłumaczy: - Jeśli widzisz, że rzucam piłkę, twój mózg symuluje tę czynność. Jeśli wyciągam rękę, jakbym chciał rzucić piłkę, masz w mózgu kopię tego, co chcę zrobić, czyli odczujesz moje intencje. I dalej, jeśli jestem zestresowany, twój mózg symuluje mój stres. Wiesz dokładnie, co czuje, bo ty czujesz to samo. Empatia włącza się automatycznie. [W tym dzięki własnym, podobnym doświadczeniom. A w przypadku ich braku dochodzi do symulacji, imitacji, odpowiednich symptomów. – red.]
(...) Ale wiadomo już, że identyfikowanie i odbieranie przez nas takich uczuć, jak onieśmielenie, duma, obrzydzenie, poczucie winy czy odrzucenia, jest możliwe dzięki neuronom lustrzanym, znajdującym się w części mózgu zwanej wyspą.
(...) empatia służy nie tylko do kontaktów się z światem, ale także do uczenia się świata. – System neuronów lustrzanych odpowiada za indywidualny rozwój i działa niemal od chwili narodzin. Dzięki temu dzieci mogą naśladować swoich opiekunów od pierwszych chwil życia – twierdzi dr Andrew Meltzoff z uniwersytetu w Waszyngtonie. Około ósmego tygodnia pojawia się u nich zdolność do takiego przetwarzania obrazu, dzięki któremu może odczytywać uczucia, pojawiające się na twarzach opiekuna. – We wczesnym dzieciństwie współodczuwanie emocji opiekunów jest jednym z najważniejszych sposobów utrzymywania kontaktu ze światem – mówi prof. Trzebińska. – Dzięki empatii z matką dziecko ma już swoje życie emocjonalne, co jest niezbędne do kształtowania się psychiki.
[Przebywając z kimś przejmujemy część składników jego osobowości. Stopień tego wpływu zależy od wielu czynników, a m.in. od naszego, danej osoby wieku, siły charakteru, asertywności, sposobu, okoliczności oddziaływania. A, niestety, wszyscy nosimy ślady, odczuwamy efekty, ponosimy szkody, w tym zdrowotne oddziaływania ludzi upośledzonych psychicznie, o uszkodzonej psychice, chorych, wypaczonych umysłowo, psychopatów/ek, debili/ek; kanalii (np. mimiczne, w tym wzrokowe, werbalne, w tym treścią, intonacją, odnośnie formy, stylu przekazu, komunikacji (ekspresji, afirmacji), emanacją, zachowywaniem się, postępowaniem). A te efekty, bezpośrednio, pośrednio, w tym poprzez przekazywanie sobie efektów ich działania, oddziaływania, rozprzestrzeniamy, czyli przekazujemy kolejnym osobom. Więc i z tego powodu b. ważne jest, m.in., by dziećmi zajmowały się odpowiednie osoby. – red.]
(...) Empatia jest jednym z drogowskazów, pomagających orientować się w życiu, przewidywać działania innych ludzi, odczytywać ich intencje. Człowiek pozbawiony tej zdolności zachowuje się jak emocjonalny inwalida i raz po raz napotyka trudności w relacjach społecznych. (...)
Chodzi więc o to, by korzystać z empatii tylko wtedy, kiedy może być ona pomocą, a nie przeszkodą w życiu. Jolanta Chyłkiewicz

Ponieważ wszyscy zdajemy sobie sprawę o truciu alkoholem, w tym serwowanym w cenie opłaty za wejście…, narkotykami, nikotyną m.in. w takich miejscach, w tym nastolatków, gdzie ma mse taka inicjacja, za sprawą dawania-brania złego przykładu, namawiania, to uzmysłowię jeszcze, jakie są tego koszty…

Rynekzdrowia.pl Ratownicy medyczni ze Stacji Rejonowej Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu tylko od początku roku zmarnowali prawie 1400 godzin na wezwania do pijanych, którym nic nie dolegało. 690 razy karetka wyjeżdżała do "pacjenta", którego jedyną dolegliwością było nadmierne spożycie alkoholu.
Expressilustrowany.pl/ Łódź. Blisko 9 tysięcy wyjazdów do pijanych mężczyzn i kobiet.
[A w tym czasie osoby naprawdę potrzebujące pomocy ponoszą nieodwracalne skutki zdrowotne, stają się rencistami, umierają…! - red.]

Nfz.gov.pl Ponad 103 miliardy złotych na leczenie w 2021 roku. - Zatwierdził Minister Zdrowia w porozumieniu z Ministrem Finansów.

Uzaleznienie.com.pl/alkohol/kto-ile-pije-i-ile-to-kosztuje-najnowsze-wyniki-badan/
Kto ile pije i ile to kosztuje?
Statystyki mówią, że w 2012 roku z powodu alkoholu zmarło 109 517 mężczyzn i 28 232 kobiet.
Dr n. med. Bogusław Habrat w raporcie IOOZ podaje, że w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-10 znaleźć można 40 jednostek chorobowych, których przyczyną jest alkohol. Ponadto, w kilkukrotnie większej liczbie chorób alkohol negatywnie wpływa na ich przebieg. W raporcie opisano także zależność między piciem alkoholu a ryzykiem przedwczesnego zgonu oraz zachorowań nagłych i przewlekłych

Z danych WHO opublikowanych w 2012 roku wynika, że Europa jest regionem pijącym najwięcej na świecie, a skutki ekonomiczne nadużywania alkoholu powinny być oceniane nawet na poziomie 2-3 proc. PKB poszczególnych krajów. W 2010 roku koszt ekonomicznych konsekwencji nadużywania alkoholu został oceniony na 155,8 mln euro rocznie. Straty wynikające z uzależnienia od alkoholu to od 50 mld do 120 mld euro rocznie. Koszty społeczne wiążą się przede wszystkim ze zgonami (42,5 mld euro w 2010 roku), przestępczością (41,4 mld euro), ochroną zdrowia (27,7 mld), bezrobociem (17,6 mld), wypadkami drogowymi (12,6 mld) i absencją w miejscu pracy (11,3 mld).

O2.pl / Sfora.pl | Poniedziałek 17.10.2011 TYLE KAŻDY DOPŁACA DO PICIA INNYCH
Wydatki na leczenie alkoholików, ich rodzin i ofiar wypadków - spowodowanych przez pijanych - składają się na ponad 220 mld dolarów rocznie. Oznacza to, że do każdego wypitego w USA drinka przeciętny Amerykanin dopłaca 2 dolary - donosi winnipegfreepress.com

Kolejne mld strat, wydatków, kosztów są efektem trucia się narkotykami, nikotyną, co często rozpoczyna się w takich miejscach…

Kolejne straty, wydatki, koszty wynikają z płodzenia, rodzenia upośledzonych, niedorozwiniętych, anormalnych, chorych dzieci przez trujących się narkotykami, alkoholem, nikotyną…

Zus.pl Wydatki na emerytury i renty finansowane z FUS wyniosły 245,5 mld zł, tj. o 7,2 proc. więcej niż przed rokiem.
Dług Polski w 2022 r. to 1,5 bln zł.
„2 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. 15,7 mln poniżej minimum socjalnego.”

Następne mld start, wydatków, kosztów są skutkiem stresów, niewyspania, co w efekcie prowadzi do chorób psychicznych, anormalności umysłowej, problemów z rodziną, w pracy, z otoczeniem…

"FAKTY I MITY" nr 39, 04.102007 r. PISOFRENIA PARANOIDALNA Na zaburzenia psychiczne cierpi w naszym kraju ok. 2,4 mln osób (1,5 mln dorosłych oraz 900 tys. dzieci i młodzieży, czyli w sumie dwukrotnie więcej niż w 1990 r.). Ze specjalistycznej opieki psychiatrycznej korzysta co 27 Polak (3,7 proc. populacji) (...). Dominika Nagel
[Dotyczy tych, którzy się do tego przyczyniają, oraz ich ofiar... – red.]

http://www.proekologia.pl/print.php?plugin:content.17558 | kwiecień 2009 W Polsce na schizofrenię cierpi jedna na 100 osób. Dotyka aż 400 tysięcy Polaków, cierpi na nią jedna na 100 osób. Jest bardzo demokratyczna: dotyka i profesorów uniwersytetu, i kloszardów. Występuje na całym świecie, bez względu na płeć, rasę i religię. Choruje na nią aż 50 milionów ludzi. W samych Stanach Zjednoczonych cierpią na nią 2 miliony Amerykanów, a każdego roku notuje się ponad 100 tys. nowych przypadków zachorowań. W Wielkiej Brytanii każdego roku schizofrenię rozpoznaje się u 7500 pacjentów. Codziennie na polskich oddziałach psychiatrycznych przebywa około 8770 osób z rozpoznaniem tej choroby. Ponad 90 proc. pacjentów cierpiących na schizofrenię jest stanu wolnego, nie ma dzieci, a większość badanych (69,7 proc.) mieszka z rodzicami lub jednym z rodziców. Atak schizofrenii może być jednorazowym epizodem, ale, niestety, najczęściej na jednym epizodzie się nie kończy. Około 30 procent pacjentów żyje ze schizofrenią długotrwałą, z częstymi nawrotami. Kolejne 30 procent ma nawroty co kilka lat. Co ważne, pomiędzy nawrotami choroby chorzy mogą funkcjonować normalnie. | niteczka21

www.o2.pl / www.sfora.pl | Środa [13.10.2010, 20:32]: DORASTA POKOLENIE CHORYCH UMYSŁOWO. NIE MA DLA NICH RATUNKU? Choć nie zawsze chodzi o ciężką psychozę, to jednak jedno na pięcioro dzieci ma objawy zaburzeń psychicznych utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie - donosi eurekalert.org.
Odkryto też bardzo silny związek między zdrowiem psychicznym dziecka a zdrowiem psychicznym jego rodziców - dodaje serwis.
Aż u 40 proc. badanych wykryto więcej niż jedną formę zaburzenia. Poziom obecności w badanej grupie zaburzeń trwale utrzymujących się (przez całe życie) określono na 22,2 proc. | JS

„Pandemia chorób psychicznych WHO szacuje, że obecnie ponad 350 mln ludzi na świecie cierpi z powodu depresji, co stanowi prawie 5 proc. populacji.”

„Depresja oraz zaburzenia związane z nadużywaniem alkoholu są to dwa, zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), najczęściej występujące zaburzenia psychiczne na świecie, dlatego do tych dwóch przypadłości autor odwołuje się w największym stopniu. Depresja znajduje się na liście 20 najważniejszych przyczyn niepełnosprawności na świecie. Zaburzenia psychiczne i zaburzenia związane z nadużywaniem substancji psychoaktywnych przyczyniają się do wyjaśniania aż 31% globalnego obciążenia chorobą (ang. Global Burden of Disease - GBD), tj. kompleksowej miary stanu zdrowia obejmującej analizę umieralności, niepełnosprawności i czynników zagrażających zdrowiu. Około 9 na 10 przypadków samobójstw jest powiązanych z depresją i używaniem rożnych substancji, takich jak alkohol, narkotyki i inne.”

„Raport Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) i Komisji Europejskiej pt. „Health at a Glance: Europe 2018” wskazuje, że w 2016 r. ponad jedna na sześć osób w krajach UE (17,3%) miała problem ze zdrowiem psychicznym. Oznacza to, że około 84 mln mieszkańców Unii zmagało się z zaburzeniami psychicznymi, takimi jak depresja, zaburzenia lękowe oraz zaburzenia związane z używaniem alkoholu i narkotyków.”

„Polacy na wykończeniu. 8 mln ma zaburzenia psychiczne, a rocznie 1,5 mln trafia do szpitali psychiatrycznych.”

Więc po co społeczeństwu, państwu m.in. takie kluby…

WSZYSCY PONOSIMY WSZYSTKIEGO SKUTKI!
Z tym, że jedni bezpośrednio i pośrednio, a drudzy tylko pośrednio, bo za wszystko m.in. płacimy, a m.in. za wandalizm w bezpośrednich opłatach za użytkowanie publicznego dobra, oraz za pośrednictwem podatków płaconych osobiście bądź/i przez innych, którym płacimy odpowiednio więcej za produkty, usługi, z których korzystamy. Kolejnym aspektem szkodzenia, niszczenia są skutki ekologiczno-zdrowotne wynikłe z dodatkowej produkcji. A dotyczy to wszystkich aspektów zachowań, postępowania, działań, w tym także usług, produkcji – W tym łańcuchu powiązań biorą udział wszyscy mieszkańcy Ziemi!

Normalni, inteligentni, pożyteczni, wartościowi ludzie zwracają na siebie uwagę wartościowymi cechami, pozytywnymi przymiotami, konstruktywnymi działaniami, takim wkładem, biorą i dają pozytywny przykład!

Dlaczego nie wolno źle zachowywać się, postępować, działać: bo, odpowiednio, nie jest P. u siebie, sam/a, bo przyczynia się P. do skupiania, koncentrowania na tym, co P. robi (np. na wydawanych, powodowanych dźwiękach, hałasach, przekazie werbalnym, mimicznym, w tym wzrokowym, np. za sprawą napastowania wzrokiem, na P. nikotynowym, alkoholowym, narkotykowym, radiowym, telewizyjnym, proreligijnym, propartyjnym degeneractwie), na P. uwagi, co powoduje o tym myślenie, zajmowanie się tym, tego skutkami, zamiast innymi, ważnymi sprawami, co wywołuje synchronizowanie umysłów tego ofiar z debilami, psychopatami, osobnikami anormalnymi, chorymi, antyludzkimi, aspołecznymi, bo przymusza P. do ponoszenia negatywnych skutków swojego zachowania, postępowania, działań przez innych, bo czyni P. precedens, demoralizuje, wypacza, uczy tego innych, a więc przyczynia się do tego rozpowszechniania, bo prowokuje P. do obrony, scysji, dyskusji, kłótni, bijatyki, bo. powoduje P. interwencję policji, angażuje prokuratury, sądy, bo P. irytuje, stresuje, wnerwia, wkurwia, bo przyczynia się P. do uwrażliwienia; chorób; uszkodzeń genów; obniżenia potencjałów, bo przyczynia się P. do cierpień, nieszczęść, tragedii; bo powoduje P. problemy, szkody, straty; bo P. pogrąża!!!

Wyjaśniające, uświadamiające teksty, zakazy, itp. przygotowuje się dla psychopatów, debilów i ich zdemoralizowanych, wypaczonych ofiar, by pozostali ludzie mieli na co się powołać, gdy wszystko inne zawiedzie (normalni, inteligentni ludzie nie potrzebują się z nimi zapoznawać, by postępować rozumnie, a więc normalnie, etycznie, czyli i prospołecznie, a zatem jednocześnie odpowiedzialnie)!

Żyjąc w społeczeństwie, przebywając w publicznym miejscu, będąc w obecności innych ludzi trzeba przestrzegać obowiązujące normy, prawa, w tym dawać pozytywny przykład, by zapobiegać problemom, zyskiwać a nie tracić.

Pozytywne zachowanie, postępowanie, działania przyniosą, dzięki tego naśladowaniu, uczeniu, rozpowszechnianiu, osiągnięciu efektu pozytywnej lawiny, pozytywne efekty, a negatywne przyniosą negatywne skutki, konsekwencje, więc nie wolno ani sobie, ani innym w jakikolwiek sposób szkodzić, bo wówczas osiąga się efekt negatywnej lawiny!
Dbajmy o siebie m.in. dbając o innych (...).
Inteligentni, normalni, mądrzy, rozsądni, wrażliwi, etyczni, ludzie są w stanie przewidzieć skutki postępowania; wyciągają rozsądne, konstruktywne, całościowo przemyślane, wnioski, i jeśli coś czynią, to po to, by osiągnąć tego pozytywne, a nie negatywne efekty.
„To moja sprawa, czy i jak się truję!” Czy dla ciebie nie będzie miało, m.in. zdrowotno-psychiczno-ekonomicznego, znaczenia, że tacy jak ty, trujący się, demoralizujący, wypaczający, uczący, pośrednio, bezpośrednio, tego następnych (przecież ciebie do twojego stanu też ktoś właśnie tak doprowadził...), »inni«; społeczeństwo będzie chore, głupie, nienormalne, pośrednio, bezpośrednio złe...
ZASTANÓW SIĘ, JAKI JEST TWÓJ WPŁYW, WKŁAD W OTOCZENIE, ŚWIAT; GENY; POTENCJAŁ; RZECZYWISTOŚĆ. PAMIĘTAJ O SPRZĘŻENIU ZWROTNYM.
Dzisiaj Ty nie przejmujesz się że czynisz komuś krzywdę (lekceważysz, okazujesz obojętność, nieczułość, pogardę, kierujesz, krótkowzrocznie, swoim egoizmem, jesteś destrukcyjnie uparty/a, bezwzględny/a; uszkadzasz, w tym tego nieświadomych osób, psychikę, wypaczasz umysł, demoralizujesz swoim aspołecznym postępowaniem; degradujesz, degenerujesz; uszkadzasz geny; obniżasz potencjał, uczysz takiego postępowania, rozprzestrzeniasz takie traktowanie samopoczucia, zdrowia, intelektu, wspólnego interesu, dobra; nieświadomie, świadomie, w sposób nieuświadomiony, uświadomiony programujesz swój, innych umysł na destrukcję), szkodzisz (przyczyniasz do problemów, szkód, strat); pogrążasz » jutro Ktoś nie przejmuje się że tobie szkodzi »» pojutrze Nikt nie przejmuje się nikim ani niczym »»» po pojutrze nie ma kto; nie ma kim, ani czym się przejmować...
Dzięki temu co robisz, czynisz, świat może być gorszy bądź lepszy (to inwestycja). Możesz więc tracić bądź zyskiwać.

„Taki już los. Tacy są ludzie”. Totalnym błędem w ocenianiu ludzi jest nierozróżnialnie, uogólnianie, rozpraszanie odpowiedzialności na wszystkich, czyli na „nikogo”.

Jednym z problemów ludzkości - w dotychczasowym, anormalnym świecie, co skutkuje także uszkadzaniem psychiki, wypaczaniem, upośledzanie umysłów, demoralizowaniem - jest brak trafnego, właściwego, oceniania motywów, efektów działań, identyfikowania osobników...

Kolejnym problemem jest brak zdolności do obiektywnej samooceny (np. większość psychopatów, debilów uważa że są normalni, mądrzy, dobrzy, postępują właściwie, a to inni są nienormalni, głupi, źli...).

Mógłbym jeszcze dodać, sporo materiału na temat skutków niewyspania, w tym, jakie są z tego powodu skutki, konsekwencje, straty dla takich osób, ich rodzin, firm, państwa…

Itp. itd…

Z poważaniem,
Piotr Kołodyński


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12 sie 2022, o 17:43 

Rejestracja: 20 mar 2022, o 17:32
Posty: 29
20.08.2022 r.
3-cie pismo w sprawie
Przekazałem to pismo policji, Urzędowi Gminy Mielno, delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, Redakcji Głosu Koszalińskiego, Polskiemu Radiu Koszalin, Telewizji Koszalin i właścicielom tych klubów

W sprawie łamania prawa i norm społecznych przez właściciela: „Arena Club Mielno” na ul. B. Chrobrego 32

SZ. P.
Mam kilka kolejnych retorycznych pytań…:
Kim jest osobnik, który nie pozwala normalnie myśleć, prawidłowo zająć się swoimi sprawami, odpocząć, wyspać się, zjeść, zrelaksować, bo torturuje okolicę powszechnie niechcianym/wmuszanym przekazem, co jest powszechnie wiadome, w tym przez niego, sezonowych, stałych mieszkańców, policję, urzędników... I tylko po to, by prać mózgi swoim ofiarom (klientom), którzy podczas korzystania z jego oferty stracą zdrowie, a m.in. uszkodzą sobie słuch od hałasu, alkoholem, nikotynowym dymem, narkotykami, śmieciowymi produktami... I zostaną jeszcze zdemoralizowani, wypaczeni/zdegenerowani... Więc nie przejmuje się nikim ani niczym...
Czy umysły należy traktować jak śmietnik, psychiki jak szambo, zdrowie jak coś bez wartości, jakość, poziom życia jak coś nieistotnego...
Czy właścicielem, dysponentem umysłów, psychik, zdrowia mieszkańców X jest osobnik odpowiedzialny za emisję opisanych hałasów…
Czy ten osobnik ma zgodę mieszkańców X na tą szkodliwą, trującą, rujnującą zdrowie emisję…
Czy którykolwiek, kiedykolwiek, gdziekolwiek z mieszkańców X przymuszał do odbioru czegokolwiek osobnika odpowiedzialnego za emisję jazgotu muzycznego, reklamowego z głośników umieszczonych na zewnątrz klubu X…
Czy mieszkańcy X mieszkają w swoich domach, za co wnoszą opłaty…
Czy mieszkańcy X mają prawo do tego, bym im nikt nie zaśmiecał, nie zatruwał umysłów, nie uszkadzał, nie uwrażliwiał psychik, do dobrego samopoczucia, normalności umysłowej, zdrowia psychicznego, normalnego życia…
Kto i w jakim celu wybrał burmistrza miasta X…
Kto wnosi opłaty, podatki m.in. na pensje burmistrza miasta X…
Czy prawo ma chronić, wspierać, bronić szkodzenie, niszczenie, pogrążanie, tym zajmujących się osobników, czy za cel wspieranie, umożliwianie osiągania pozytywnych celów…
Jaka jest hierarchia ważności i na tej podstawie wartości…
Co odpowiedzialny za ten terror osobnik sobą umysłowo, psychicznie, moralnie, etycznie, społecznie reprezentuje...
Kim są ludzie na to przyzwalający...
Co tutaj, od samego początku, jest do wyjaśniania, ustalania/czy sytuacja nie jest oczywista...

Od 10.08.2022 r. z dnia na dzień emisja m.in. darcia mordy/prania mózgów z każdym dniem rozpoczyna się o godzinę wcześniej (na dzień 12.08.2022 r. po godzinie 13-tej lub wcześniej)…

I mógłbym tak jeszcze przedstawiać, udowadniać, cytować, nawoływać, prosić, argumentować itp., itd...
I kto, co jest górą...


Analogicznie przedstawia się sytuacja z tym co czynią, co sobą reprezentują np. producenci rzeczy nietrwałych, zbędnych, szkodliwych, reklamodawcy, informacyjne media, szkolnictwo, politycy, organizacje religijne, osobniki odpowiedzialne za zadłużanie, zabieranie pieniędzy ludziom zdrowym i dbającym o zdrowie, pracującym, pożytecznym, wartościowym i przekazywanie tych pieniędzy pozostałym osobnikom, w tym trującym się śmieciową żywnością, trucizną nikotynową, alkoholową, narkotykową… A znaczna część z nich płodzi, rodzi chore, upośledzone, niedorozwinięte dzieci, na których leczenie, utrzymywanie na rencie również zadłuża się, zabiera się pieniądze pozostałym ludziom… A część tych opiekunów, część z tych rent także przeznacza na trucizny… I jeszcze nazywają to działalnością dobroczynną... Analogicznie sytuacja przedstawia się także z przekazem/trucizną radiową, telewizyjną, religijną i wciąganiem w to, bezpośrednio, pośrednio, innych ludzi…
Itp., itd...

Polis.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=331&Itemid=70
Czyn znęcania się może być popełniony w obydwu formach, czyli fizycznej i psychicznej wraz z zamiarem ewentualnym i bezpośrednim[17]. Ustawodawca rozumiejąc wartość jaką stanowi życie ludzkie poszerzył zakres przedmiotowy art. 207 § 2 kodeksu karnego o zjawisko szczególnego okrucieństwa. Definiując je w następujący sposób: przez szczególne okrucieństwo należy rozumieć zachowanie charakteryzujące się wysoką intensywnością przemocy i cierpień wynikających z dręczenia pokrzywdzonego, nie tylko „ponad potrzeby” osiągnięcia celu, ale i ponad wszelkie dające się zrozumieć odruchy[18]. Szczególne okrucieństwo sprawcy może wyrazić się nie tylko w fizycznym, ale i psychicznym oddziaływaniu na osobę[19].

Prawo do ciszy

http://kppwolomin.policja.waw.pl/pw/akt ... ROCZE.html | 01.10.2018
KRZYKI, HAŁASY, ALARMY, GŁOŚNA MUZYKA … CZYLI O WYKROCZENIU Z ART. 51 KODEKSU WYKROCZEŃ

Zakłócenie spokoju publicznego
Spokój publiczny ma na celu spokój zmysłów „zewnętrznych”, który dla swego istnienia nie znosi samowolnych i dotkliwych oddziaływań z zewnątrz: kto wszczyna hałas, ten razi dotkliwie zmysł słuchu, kto psuje powietrze rozlaniem śmierdzącego płynu lub skupia promienie światła na jakimś błyszczącym przedmiocie i miga nim przed oczyma, ten dotkliwie oddziałuje na zmysły powonienia lub wzroku.

Obecnie pojęcie spokoju publicznego oznacza stan równowagi psychicznej ludzi. Zakłócenie tej równowagi może nastąpić przez każde zachowanie się wywołujące zaniepokojenie. Z zakłóceniem tym będziemy mieć do czynienia zarówno, gdy działanie podjęte było w miejscu publicznym jak i niepublicznym. Sąd Najwyższy wskazuje, że zakłócenie spokoju publicznego to „naruszenie równowagi psychicznej ludzi, powodujące negatywne przeżycia psychiczne nieoznaczonych osób, powstające z bezpośredniego oddziaływania na organy zmysłów.”

Dla spokoju publicznego charakterystyczne jest to, że jego zakłócenie może wystąpić zawsze, a więc o każdej porze dnia i nocy.

3. Zakłócenie porządku publicznego
Jest drugim warunkiem odpowiedzialności za wykroczenie z art. 51 KW. Porządek publiczny jest normalnym biegiem życia zbiorowego. Zakłóceniem porządku jest zakłócenie tego normalnego biegu, spowodowanie, że ludzie muszą zachowywać się inaczej niż normalnie. Sytuacja, w której ludzie zmuszeni są zachowywać się inaczej niż normalnie, powoduje w wielu wypadkach przeżycia stresowe (zniecierpliwienia, gniewu, niepokoju, strachu) i odwrotnie – istniejące napięcia psychiczne pociągać mogą za sobą zmiany w trybie zachowania się.

Sąd Najwyższy, w swym wyroku z początku lat 90. wskazuje, że przez wyrażenie „zakłócenie porządku publicznego” należy rozumieć „wywołanie takiego stanu, który w danym miejscu, czasie i okolicznościach, zgodnie z przyjętymi zwyczajami i obowiązującymi przepisami, uważa się za nienormalny i który odczuwany jest jako utrudnienie lub uniemożliwienie powszechnie akceptowanego sposobu zachowania się w miejscach dostępnych dla bliżej nie określonej liczby osób”. Zakłócenie porządku publicznego polega na istotnym i bezpośrednim utrudnieniu. Należy zauważyć, że skutek ten musi dotknąć przynajmniej jednej osoby, pokrzywdzonego czynem sprawcy, bez konieczności równoczesnego wskazania, iż skutek mógł ponadto dotknąć jeszcze inne osoby.

http://www.lopatto.pl/zaklocanie-spokoj ... t-karalne/
Zakłócanie spokoju w porze dziennej jest karalne!
Zakłócanie spokoju jest zakazane nie tylko w porze nocnej, ale także w dzień. Intuicja podpowiada jednak, że pojęcia „spokoju” i „hałasu” są mocno subiektywne i dlatego trudno je uchwycić, co z pewnością zniechęca funkcjonariuszy służb porządkowych do podjęcia interwencji.

Najkrócej rzecz ujmując – zakłóceniem spokoju będzie takie zachowanie, które narusza równowagę psychiczną osoby bądź grupy osób, np. poprzez wywołanie u nich uczucia zaniepokojenia, zdenerwowania itd. Głośne puszczanie muzyki czy krzyki mogą zostać potraktowane właśnie jako naruszanie spokoju, i to niezależnie od tego, czy mają miejsce w dzień, czy w nocy.

No dobrze, ale czy prawo definiuje hałas? Owszem, choć w kontekście ochrony środowiska. Przyjmuje się że poziom hałasu w strefie zamieszkania (także w pomieszczeniach zamkniętych) powinien mieścić się w przedziale od 50 decybeli w porze nocnej do 60 decybeli za dnia.

Do popełnienia omawianego wykroczenia nie jest oczywiście konieczne przekroczenie liczbowo określonego poziomu hałasu, ale ewentualne pomiary mogą okazać się przydatne do „uciszenia”

https://bezprawnik.pl/zaklocanie-spokoj ... sza-nocna/
Zakłócanie spokoju jest po prostu zasadniczo bezprawne – bez względu na godzinę, w której się odbywa.
Sam porządek publiczny należy rozumieć bardziej w kontekście dobrostanu psychicznego, a naruszeniem spokoju jest wywołanie zdenerwowania lub zirytowania.
Ogólną normę wynikającą z przepisu art. 51 §1 k.w. można – rzecz jasna kolokwializując – przedstawić jako „nie wolno przeszkadzać innym ludziom”.
Do oceny czy doszło do naruszenia spokoju lub porządku publicznego przyjmuje się zarówno kryteria obiektywne, jak i subiektywne. Nie jest bowiem tak, że konieczny jest skutek w postaci naruszenia spokoju lub porządku publicznego (względnie spoczynku nocnego). Wykroczeniem jest samo stworzenie okoliczności, które mogą taki efekt wywołać.

Prawa i wolności człowieka https://www.google.com/

Prawa i wolności obywatelskie https://www.google.com/

Itp. itd…
-------------------
Więc nie wolno zezwalać na taką działalność!!! Nie wolno korzystać z takiej oferty!!! W tym również dlatego, by nie było tego naśladowców (ten człowiek, ani formą, ani treścią, niczego nowego nie wymyślił…)!!!


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 4 sty 2023, o 17:10 

Rejestracja: 20 mar 2022, o 17:32
Posty: 29
ZBLIŻAJĄ SIĘ TZW. WYBORY, WIĘC PRZYGOTOWAŁEM COŚ W TEMACIE

Czy jest, a jeśli to od kiedy kryzys?
Jeśli państwo, firmy, ludzie prywatnie mają długi, bo potrzebne były pieniądze na podstawowo potrzeby, to co to jest za sytuacja...
A jeśli dalej się zadłużają, to co to jest za sytuacja...
A jeśli nie spłacają długów, to co to jest za sytuacja...
A jeśli nie mają pieniędzy na odsetki, więc zaciągają kolejne pożyczki, by nimi spłacać odsetki, to co to jest za sytuacja...


O stanie państwa, kraju stanowi m.in., jako jej jeden z fundamentów, to w jakim stanie zdrowotnym fizycznym, psychicznym i umysłowym jest społeczeństwo.


[b]Co do rządowych programów/"obdarowywania" przez rząd...[/b]
I zamknijcie się, gdy minister mówi o sukcesach rządu!...

[b]Minister nie wytrzymał! Nagle krzyknął ZAMKNIJ SIĘ i się zaczęło[/b]
https://www.youtube.com/watch?v=TAGuOzyweqQ&ab_channel=Goniec | 28.12.2022 r.

Państwowy dług publiczny (PDP, zadłużenie sektora finansów publicznych po konsolidacji) na koniec 2015 r. wyniósł [b]877.275,5 mln zł.[/b]
https://www.cirf.gov.pl/documents/766655/5019519/zsfp_2015_12.pdf

Odsetki od długu Polski w 2024 r.: ponad 100 mld zł...
Gigantyczna dziura budżetowa PiS![/b]
https://www.youtube.com/watch?v=3f2-EJpTAvs&ab_channel=Konfederacja | 22.11.2022 r.
[Czyli, przyjmując że tzw. rząd już nie zwiększy długów państwa, to w ciągu 20 lat Polska zapłaci 2 bln zł odsetek (plus oczywiście wcześniej spłacone...) i dalej Polacy będą przez tzw. rząd zadłużeni na 2 bln zł, celem wpłacania kolejnych odsetek... Bo: "Nie ma się czym przejmować"... "To pobudza polską gospodarkę"... Itp... I Polsce brakuje pieniędzy, więc musi je pożyczać... I inne mądrości polskich ekonomistów-intelektualistów m.in. z tzw. polskiego rządu...
No i jak teraz ma się wasz instynkt stadny/słuchania, podporządkowywania się przywódcom stada, naśladowania innych, wasza wiara w przekaz przewodników stada, tzw. ekonomistów, z telewizorów, w demokrację... - red.]

Rząd planuje ekspansję fiskalną. 2 bln zł długu już w 2025 roku[/color]
Rząd planuje ekspansję fiskalną i wciąż rosnące zadłużenie nominalne – jak i w relacji do PKB – według metodologii UE, w okresie czterech lat.[/b]
https://www.rp.pl/budzet-i-podatki/art37150511-rzad-planuje-ekspansje-fiskalna-2-bln-zl-dlugu-juz-w-2025-roku | 30.09.2022
[A ktoś coraz większe odsetki od coraz większych długów będzie wiecznie spłacać + honorarium dla urzędników, bankierów, polityków, mediów (wychwalających, promujących rządzących) - tymi programami się zajmujących...
Gdy daje się żonie, to zabiera się jej mężowi... Gdy daje się rodzicom, to zabiera się ich dzieciom... Gdy daje się dziadkom, to zadłuża się ich wnuki...
Itp., itd... - red.]

https://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=34097A35
Interpelacja nr 15010
do ministra finansów, ministra spraw wewnętrznych i administracji
[b]w sprawie rozrostu biurokracji w Polsce[/b]
Zgłaszający: Jarosław Sachajko, Elżbieta Zielińska


Z danych Faktu wynika, że za rządów PiS najbardziej wzrosła cena [b]półkilogramowego bochenka chleba pszenno-żytniego[/b]. Według Dziedzinowej Bazy Wiedzy Cen (również przygotowywanej przez GUS) w listopadzie [b]2015[/b] roku kosztował on średnio [b]2,20 zł[/b].
https://www.money.pl/gospodarka/ceny-chleba-na-tanie-pieczywo-nie-mamy-co-liczyc-6682778218372064a.html | 13.09.2021

Chleb [b]8 złotych 2023[/b]
https://www.google.com/search?q=Chleb+8+z%C5%82otych+2023&client=firefox-b-d&sxsrf=ALiCzsb-3HNEX9EVf7Mjw6WmUMAJjStYCQ%3A1672754925927&ei=7Ta0Y4uUOOeJrwTTtJGIDg&ved=0ahUKEwjLvp_Zyav8AhXnxIsKHVNaBOEQ4dUDCA4&oq=Chleb+8+z%C5%82otych+2023&gs_lcp=Cgxnd3Mtd2l6LXNlcnAQDDoICAAQogQQsAM6BQghEKABOgQIIRAVOggIIRAWEB4QHToFCAAQogRKBAhBGAFKBAhGGABQuQVY_VBgw1toAXAAeACAAaALiAG7H5IBCzAuNS40LjYtMS4xmAEAoAEByAEBwAEB&sclient=gws-wiz-serp


Ceny regulowane/stop podwyżkom...[/b]
Jeśli producenci, usługodawcy, handlowcy mieliby oferować produkty bez zarobku, poniżej własnych kosztów, a więc do nich dopłacać, tracić, to będą unikać oferowania tych produktów, potrzebne będą dotacje, a więc rząd obciąży producentów, usługodawców, handlowców podatkami na dotacje, a ci podniosą ceny innych produktów/przeniosą swoje dodatkowe koszty na swoich klientów... Właściciele firm będą ciąć koszty, a więc nie będą skorzy do podwyżek płac dla pracowników.
Spadek zarobków, większe obciążenie podatkowe, większa biurokracja/jej koszty, na dotacje zwiększy liczbę bankructw...
Dotowane/tanie produkty będą sprzedawane za granicę...
Tanim np. chlebem będą karmione zwierzęta, którym to na zdrowie nie wyjdzie...
Jeśli dany produkt jest "tani", to prowokuje to do jego marnotrawstwa...
Ceny regulowane gmatwają, powodują błędne analizy, wnioski, decyzje gospodarcze...

[b]W odpowiedzi na komentarz:[/b]
Właśnie, w wielu swoich publikacjach, wyjaśniam, tłumaczę, wykazuję, udowadniam m.in. że pseudo dobroczynność rządów odbywa się na koszt "obdarowywanych", którzy prędzej czy później, bezpośrednio czy pośrednio zapłacą za to wszystko (majątki bogatych ludzi stale rosną, bo m.in. obciążają dodatkowymi kosztami swoich klientów...), w tym za związaną z tym pracę bankierów, urzędników, mediów, polityków, plus wiecznie odsetki od długów, plus ich dzieci, wnuki, prawnuki...

Już dawno temu, wielokrotnie wyliczono/udowodniono też, iż dużo bardziej opłacałoby się, gdyby podatnicy odkładali pieniądze, a jeszcze lepiej inwestowali, np. w mieszkanie na wynajem, niż płacili składki na emeryturę…
Waloryzacja rent i emerytur wynosi kilka procent, a inflacja kilkadziesiąt…

13. i 14. emerytura nie rekompensuje inflacji
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=13.+i+14.+emerytura+nie+rekompensuje+inflacji

inflacja zjada nasze pensje renty emerytury
https://www.google.com/search?q=inflacja+zjada+nasze+pensje+renty+emerytury&client=firefox-b-d&sxsrf=ALiCzsZlVlkhyibdsjp54Iy9t4u7HrcoBg%3A1668853154854&ei=oq14Y-fQM6ypxc8P87yTgA0&ved=0ahUKEwjnqei7grr7AhWsVPEDHXPeBNAQ4dUDCA4&oq=inflacja+zjada+nasze+pensje+renty+emerytury&gs_lcp=Cgxnd3Mtd2l6LXNlcnAQDDoHCCMQsAMQJzoKCAAQRxDWBBCwA0oECEEYAEoECEYYAFD2F1iVhQFg1JwBaANwAXgBgAHPA4gB9BmSAQowLjE1LjIuMS4xmAEAoAEByAEJwAEB&sclient=gws-wiz-serp

Itp., itd…

Rządy nie rozwiązują problemów, tylko co najwyżej zastępują jedne innymi, tworzą kolejne... A m.in. długi państw, firm, prywatne stale rosną... Ilość śmieci, skażenia, trucie stale rośnie... Spada jakość i ilość ziem uprawnych… Ubywa, przetwarzających dwutlenek węgla na tlen, tworzących gleby, lasów… Giną organizmy wodne, glebowe, które również przetwarzają dwutlenek węgla na tlen… Odsetek ludzi chorych, upośledzonych fizycznie, psychicznie, niedorozwiniętych, anormalnych umysłowo, niezdolnych do pracy stale wzrasta... Spada iloraz inteligencji, ludzie są coraz mniej rozumni... Rośnie odsetek nikotynowych, alkoholowych, narkotykowych, żywieniowych, lekowych degeneratów... Itp. itd...

A codziennie telewizyjne ćpuny słuchają, jakie tą rząd osiągnął kolejne sukcesy… I wybierają swoich bohaterów na kolejne sejmowe, rządowe kadencje…

Rządy okłamują, manipulują, ogłupiają, okradają/pasożytują na swoich wybrańcach i jeszcze na koszt przyszłych pokoleń...

Rządy muszą się wykazywać, że bronią, walczą, chronią, ratują, pomagają itp., itd.; są dobroczynne, pożyteczne, niezbędne, aby ich nie tylko nie powieszono, ale nagradzano (znaczy się sami się, oficjalnie i nieoficjalnie, nagradzają...), wybierano...


Składamy wniosek o informację premiera ws. aktualnej sytuacji finansów publicznych!
https://www.youtube.com/watch?v=B_I3ljqpJ2E&ab_channel=Konfederacja | 15.11.2022 r.

[b]Konfederacja: Rząd kłamie ws. stawek VAT![/b]
https://www.youtube.com/watch?v=6rsCXweP_10&t=163s&ab_channel=JanuszJask%C3%B3%C5%82ka | 09.12.2022 r.

Dlaczego od zawsze i wszędzie rządzą psychopaci i współpracujący z nimi debile... O ludziach tzw. "sukcesu", w tym w biznesie...
Dlatego że:
- nie cofną się przed niczym, by zdobyć i utrzymać władzę (oczywiście adekwatnie do sytuacji, potrzeb. Więc jeśli nie jest potrzebny terror, to się przed nim powstrzymają. Wówczas się chwalą, jak to pokojowo, demokratycznie zdobyli władzę…), w tym kłamiąc, oszukując, manipulując, ogłupiając itp… W tym przekupują obietnicami, pieniędzmi przekupywanych, zadłużają „obdarowywanych/uszczęśliwianych”, oraz ich dzieci, wnuki, prawnuki, praprawnuki… Współpracują z oligarchami, są przez nich wspierani, w tym przez ich media… Itp., itd…

- ich celem jest rządzenie, oraz z tego wynikające profity i na tym się skupiają, w tym specjalizują, doskonalą, m.in. do tego zatrudniając odpowiednich ludzi…

- wzbudzają respekt, szacunek, uznanie, bo skoro zdobyli władzę, tzn. że są skuteczni, osiągnęli sukces, są zwycięzcami, nadają się do przewodzenia ludzkim stadem/ich rządzeniem…

- wykorzystują to, że większość ludzi kieruje się emocjami, instynktem naśladownictwa, stadnym, wiarą… Dbają o to, by przez nich rządzeni byli ogłupiani… Tworzą bariery dla konkurencji… Umacniają swoją pozycję, władzę i mają na to pieniądze, od tego dobrze opłacanych, odpowiednich do sytuacji, specjalistów…
Gdy wystawia się na odbiór czyjegoś przekazu, to dochodzi do synchronizowania z umysłem takiej osoby własnego umysłu, zestrajania własnej psychiki z tej osoby psychiką… Mało tego, bo te stan udziela się, przekazuje się go kolejnym osobom… A w przypadku przewodnika stada, ten efekt jest odpowiednio większy… A do tego dochodzi jeszcze instynkt naśladownictwa, stadny…

- opozycja przegrała/nie ma władzy, więc jest nieskuteczna, wzbudza politowanie, a nie uznanie, nie wzbudza respektu, to nieudacznicy… Sami nic nie robią, bo nie mogą, tylko domagają się działań od przywódców, a ci ich lekceważą, więc tym bardziej nie zasługują na poważne traktowanie… Mało tego, bo poważają się na krytykę jedynie słusznych władców/przewodników ludzkiego stada…
A co dopiero dowolnie konstruktywni, mądrzy, odpowiedzialni ludzie, którzy nie są nawet przy ośrodku władzy… Nawet media ich lekceważą… Więc po co ich słuchać, a co dopiero wspierać, z nimi współpracować, współdziałać… Po za tym są nierozumiani, mało tego, bo są wymagający, czegoś chcą, w tym domagają się wyrzeczeń, poświęcania, roztropności, rozsądku, odpowiedzialności, dalekowzroczności, zrozumienia, a zatem zdobywania wiedzy, pozytywnego rozwoju, pożytecznej pracy, wysiłku, osiągania pozytywnych celów, w tym używając niepopularnych, nieprzyjemnych środków, metod… Nie są populistami… I nic nie chcą „dawać”…

Więc nie należy tak myśleć, takimi kryteriami się kierować!
Nie ma znaczenia jaką pozycje społeczną, sytuację materialną mają konstruktywni, mądrzy, odpowiedni do rządzenia ludzie, tylko należy ich wspierać, z nimi współpracować!

Celem zdegenerowanych fabrykantów, oligarchów itp. osobników jest za wszelką cenę, każdym kosztem zarabianie pieniędzy…!!
Zdegenerowani fabrykanci, oligarchowie itp. osobnicy osiągnęli finansowy sukces za wszelką cenę, nie ponosząc kosztów środowiskowych, leczenia/kosztem zdrowia, dosłownie po trupach milionów ludzi, którzy codziennie zapadają na choroby, w tym nowotwory, umierają w cierpieniach z powodu skażeń, zatruć wynikłych z wytwarzania energii w elektrowniach, produkcji produktów, przyczyniania się do powstawania/gromadzenia śmieci, spożywania szkodliwej żywności, tzw. leków, itp.!!! Ich ofiary są też codziennie trute, ogłupiane, mają uszkadzaną psychikę z powodu przymuszania do odbioru powszechnie niechcianych reklam!! M.in. po to, by się jeszcze zadłużając, kupowali zbędne, szkodliwe produkty fabrykantów…!! I na te cele rządzący jeszcze ich zadłużają…!!

Do tego dochodzi jeszcze współpraca z politykami, w tym ustawy na zamówienie, tzw. furtki prawne, ulgi podatkowe, udogodnienia... Itp., itd...

Kolejne ofiary ich sukcesu, to mieszkańcy tzw. biednych krajów, które są eksploatowane z surowców, gdzie zwozi się skażające środowisko toksyczne śmieci, są wykorzystywani jako tania siła robocza…!! A opornych się zastrasza, podporządkowuje, organizuje u nich przewroty, obsadza się powolnymi sobie ludźmi rządy, je korumpuje, albo zbrojnie na nich napada…!!!

- Oto, w dotychczasowych realiach, ludzie tzw. „sukcesu” w polityce, w biznesie…!!!


Wybrany komentarz:
Takie buty
"Dlaczego rządzą psychopaci i debile"
No bo to normalny skład społeczeństwa jest.
| Vladimír Vašek

Moja odpowiedź:
Też!
Osoby niekierujące się emocjami, instynktem naśladownictwa, stadnym, egoizmem, świadome, odpowiedzialne, racjonalne, konstruktywne stanowią ułamek społeczeństwa i są nierozumiani, wzbudzają niechęć, antypatię i są postrzegani, traktowani, w tym przez rządzących, jako zagrożenie...


Data wpływu: 21-08-2017

Według GUS w 2016 roku liczba urzędników państwowych wyniosła [b]700 tys. co wygenerowało wydatki rzędu 80 miliardów złotych czyli około 1/4 budżetu państwa.[/b] Co ciekawe stopniowo zwiększająca się liczba urzędników na poszczególnych szczeblach nie poprawia przejrzystości procedur administracyjnych i efektywności samych pracowników.


[b]Szokujące plany budżetowe Sejmu, Senatu i prezydenta. Chcą więcej pieniędzy[/b]
Plany budżetowe na rok 2023 Sejmu, Senatu, Prezydenta i innych instytucji zostały opublikowane. Według tych danych Kancelaria Sejmu zamierza zwiększyć wydatki o prawie 23%, Senat o niemal 29%, a Kancelaria Prezydenta o ponad 18%. [b]Budżet tych trzech instytucji to koszt ponad miliarda złotych spoczywający na ramionach podatników.

Wyżej wspomniane instytucje wraz z sądami powszechnymi planują wydać niemal 16,8 mld złotych - o 21,3 % więcej niż zapisano w tegorocznej ustawie budżetowej.[/b]
https://superbiz.se.pl/wiadomosci/szokujace-plany-budzetowe-sejmu-senatu-i-prezydenta-chca-wiecej-pieniedzy-aa-wbxt-PY1v-BwzH.html | 2022-09-01


I niech ktoś cokolwiek zmieni... Niech ktoś, spoza dotychczasowej kasty i jej kręgów, wejdzie w skład parlamentu... A jak by się tam dostał, to niech coś pozytywnego i znaczącego wprowadzi...
Z góry jest wiadome, że nowi beneficjenci zajmą się, jak zawsze, obławianiem się i obstawianiem państwa swoimi ludźmi, wyprzedażą państwa, zadłużaniem, manipulowaniem, okłamywaniem, propagandą itp., itd.; szkodzeniem, niszczeniem, pogrążaniem... Tylko będą to inaczej nazywać, traktować. I nikt im w tym, jak zawsze, nie przeszkodzi...
- Oto obraz demokracji...!!!


Efekt nie negatywnej, tylko pozytywnej lawiny!
Nie realizowanie utopii, szkodzenie, niszczenie, pogrążanie, tylko korzystne inwestowanie, dawanie takiego przykładu!
[b]Uczciwy, pożyteczny rząd zajmuje się m.in.:[/b]
- przyjmowaniem do wiadomości i pozytywnym wykorzystywaniem konstruktywnej krytyki.
- nie propagandą, ogłupianiem, tylko uświadamianiem, edukowaniem społeczeństwa.
- wspieraniem pożytecznej produkcji, takich usług, a więc przynoszących korzyści, a jednoczesne generujących jak najmniej skutków ubocznych, w tym kosztów z tym związanych, poprzez, np. czasowe, zwalnianie takiej działalności z płacenia podatków.
- nie "obdarowywaniem", zadłużaniem/ogłupianiem, przekupywaniem itp. wyborców, tylko zmniejszaniem ilości podatków, a więc i drogiej biurokracji z tym związanej...
- nie przekupywaniem urzędników/wyborców, tylko zmniejszaniem biurokracji w ogóle...
- nie przekupywaniem/inwestowaniem w wyborców, w tym w osobniki chore, upośledzone, niedorozwinięte, anormalne, w rencistów, emerytów, tylko inwestowaniem w ludzi z pozytywnym potencjałem intelektualnym, zdrowotnym, genetycznym, aby czerpać z nich korzyści, aby takich ludzi przybywało, a nie rosły podatki/wydatki na wcześniej opisanych osobników, w tym na degeneratów i ich dzieci...
- racjonalnym oszczędzaniem, a nie zadłużaniem...
- przestrzeganiem przed religijnymi hochsztaplerami, a nie ich uprzywilejowywaniem, przekupywaniem publicznymi pieniędzmi, robieniem z nimi interesów, przekrętów...
- dbaniem o interes Polski/Polaków, a nie bankierów, innych rządów...
- współpracą, wspieraniem ludzi konstruktywnych, a nie destrukcyjnych...
- pozytywnym ewoluowaniem zasad ekonomi, gospodarki, polityki wewnętrznej i międzynarodowej, a nie utrwalaniem, negatywnym ewoluowaniem na szkodę Polski/Polaków, wykorzystywaniem na swoje potrzeby zastanej sytuacji...
Itp., itd.
PS
Żaden dotychczasowy rząd nawet nie odpowiedział na moje propozycje współpracy... I wielu innych ludzi z dobrymi pomysłami, pozytywnym potencjałem także...


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Portal Finansowy

cronRedakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

© 2009 - 2014 www.eKoszalin.com - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone
Powered by phpBBCiekawe portale europejskie:
eBelgia.com | eFrancja.com | eHolandia.com | eHiszpania.com | eNorwegia.com | eNiemcy.com | eSzwecja.com | Mardyt.net
GBritain.net | eLondyn.com | eSzkocja.com | eIrlandia.com | GBritain.biz | eLondyn.net | eDublin.net | eAnglia.net
Inne ciekawe strony:
eSlupsk.com | eKoszalin.com | ePraca.net | eMieszkanie.net | eZdrowie.net | ePsycholog.net | KupSprzedaj.net | eSlupsk.net
PolBird.com | SklepFM.com | RajPrezentow.pl | MazNaZlecenie.pl | ZonaNaZlecenie.pl